School Visits

Brock University is hitting the road!
Review the table below and find out when we’ll be in your area.

Visits for today

DateSchoolCityStartEnd
Tuesday, November 12 Carleton Place High School Carleton Place 8 a.m. 9 a.m.
Tuesday, November 12 South Carleton High School Richmond 8 a.m. 9 a.m.
Tuesday, November 12 Sandwich Secondary School Windsor 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, November 12 Holy Trinity School Richmond Hill Richmond Hill 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, November 12 Iroquois Ridge High School Oakville 9 a.m. 12:15 p.m.
Tuesday, November 12 Almonte District High School Almonte 9:10 a.m. 10:10 a.m.
Tuesday, November 12 Bayside Secondary School Belleville Belleville 9:20 a.m. 10:20 a.m.
Tuesday, November 12 General Amherst High School Amherstburg 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Tuesday, November 12 Downsview Secondary School Toronto 10 a.m. 12:15 p.m.
Tuesday, November 12 Centennial Secondary School Belleville Belleville 10:55 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, November 12 King City Secondary School King City 11 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, November 12 St. Thomas of Villanova Secondary School Lasalle 11:15 a.m. 1 p.m.
Tuesday, November 12 St. Mother Teresa High School Nepean Nepean 11:25 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 12 Etobicoke Collegiate Institute Toronto 11:25 a.m. 12:35 p.m.
Tuesday, November 12 Albert College Belleville 12 p.m. 12:45 p.m.
Tuesday, November 12 Essex District High School Essex 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Tuesday, November 12 Thistletown Collegiate Institute Toronto 3:30 p.m. 5:30 p.m.
Tuesday, November 12 St. Francis Xavier Secondary School Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 12 Thornhill Secondary School Thornhill 6:30 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 12 A Y Jackson Secondary School North York Toronto 6:45 p.m. 9 p.m.
Tuesday, November 12 Earl Haig Secondary School Toronto 7 p.m. 9 p.m.

All visits for 2019/2020 — View only upcoming

DateSchoolCityStartEnd
Tuesday, September 10 St. Francis Catholic Secondary School St. Catharines 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, September 10 St. Paul Catholic High School Niagara Fal… Niagara Falls 1 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, September 11 All Saints Catholic Secondary School Whi… Whitby 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, September 13 Welland Centennial Secondary School Welland 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, September 16 Strathroy District Collegiate Institute Strathroy 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, September 16 Parkside Collegiate Institute St. Thomas St. Thomas 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, September 16 Heritage Christian School Jordan Station… Jordan Station 9 a.m. 10 a.m.
Monday, September 16 Glencoe District High School Glencoe 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Monday, September 16 Grimsby Secondary School Grimsby 10:45 a.m. 11:30 p.m.
Monday, September 16 Central Elgin Collegiate Institute St. Thomas 11:10 a.m. 12:05 p.m.
Monday, September 16 Arthur Voaden Secondary School St. Thomas 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Monday, September 16 St. Josephs Catholic High School St. Thomas 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Monday, September 16 West Elgin Secondary School West Lorne 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, September 17 North Middlesex District High School Parkhill 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, September 17 Montcalm Secondary School London London 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, September 17 H B Beal Secondary School London 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Tuesday, September 17 Eden High School St. Catharines 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, September 17 A B Lucas Secondary School London 9:45 a.m. 10:35 a.m.
Tuesday, September 17 Medway High School Arva 10:15 a.m. 11:15 a.m.
Tuesday, September 17 St. Thomas Aquinas Secondary School London 10:55 a.m. 11:25 a.m.
Tuesday, September 17 London Central Secondary School London 10:55 a.m. 11:45 a.m.
Tuesday, September 17 St. Andre Bessette Catholic Secondary Sch… London 12 p.m. 12:45 p.m.
Tuesday, September 17 Notre Dame College School Welland 12 p.m. 1 p.m.
Tuesday, September 17 Catholic Central High School London London 12:05 p.m. 12:45 p.m.
Tuesday, September 17 Ecole Secondaire Catholique Monseigneur London 12:45 p.m. 1:45 p.m.
Tuesday, September 17 Oxford Reformed Christian School Mount Elgin 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, September 17 Providence Reformed Collegiate Komoka Komoka 2:15 p.m. 3:15 p.m.
Tuesday, September 17 Bayview Glen Independent School Toronto 4:45 p.m. 6:30 p.m.
Tuesday, September 17 Loretto Abbey Catholic Secondary School Toronto 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, September 18 Ingersoll District Collegiate Institute Ingersoll 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, September 18 St. Patricks Catholic High School Sarnia Sarnia 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, September 18 Lord Dorchester Secondary School Dorchester 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, September 18 Glendale High School Tillsonburg Tillsonburg 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, September 18 Branksome Hall Toronto 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, September 18 College Avenue Secondary School Woodstock 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, September 18 St. Marys District Collegiate Vocational St. Marys 9 a.m. 9:45 a.m.
Wednesday, September 18 Lakeshore Catholic High School Port Colb… Port Colborne 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Wednesday, September 18 Northern Collegiate Institute & Vocation… Sarnia 10 a.m. 11 a.m.
Wednesday, September 18 Sir Wilfrid Laurier Secondary School Lon… London 10:15 a.m. 11:05 a.m.
Wednesday, September 18 Valley Heights Secondary School Langton 10:25 a.m. 11:25 a.m.
Wednesday, September 18 Oakridge Secondary School London 10:50 a.m. 11:55 a.m.
Wednesday, September 18 Huron Park Secondary School Woodstock 11 a.m. 12 p.m.
Wednesday, September 18 St. Marys Catholic High School Woodstock Woodstock 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, September 18 Port Colborne High School Port Colborne 11:45 a.m. 12:45 a.m.
Wednesday, September 18 Blyth Academy Downsview Park North York 11:45 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, September 18 Delhi District Secondary School Delhi 12:20 p.m. 1:20 p.m.
Wednesday, September 18 Rehoboth Christian School Norwich 12:45 p.m. 1:45 p.m.
Wednesday, September 18 Wallaceburg District Secondary School Wallaceburg 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, September 18 North Lambton Secondary School Forest 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, September 18 Woodstock Collegiate Institute Woodstock 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Wednesday, September 18 Blyth Academy London London 1:15 p.m. 2 p.m.
Thursday, September 19 Ursuline College The Pines Chatham 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, September 19 Tilbury District High School Tilbury 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, September 19 Lambton Kent Composite School Dresden 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, September 19 St. Johns College Brantford 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, September 19 Holy Trinity Catholic High School Simcoe Simcoe 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, September 19 Great Lakes Secondary School Sarnia 10:45 a.m. 11:35 a.m.
Thursday, September 19 Chatham Kent Secondary School Chatham 10:45 a.m. 11:40 a.m.
Thursday, September 19 Saunders Secondary School London 11 a.m. 12 p.m.
Thursday, September 19 Brantford Collegiate Vocational Institut… Brantford 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Thursday, September 19 Paris District High School Paris 11:35 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, September 19 Blenheim District High School Blenheim 11:35 a.m. 12:35 p.m.
Thursday, September 19 John McGregor Secondary School Chatham 12 p.m. 1 p.m.
Thursday, September 19 Crescent School Toronto 12:30 p.m. 2 p.m.
Thursday, September 19 Ridgetown District High School Ridgetown 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, September 19 Lambton Central Collegiate Vocational In… Petrolia 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Thursday, September 19 Niagara College Welland, ON 1:30 p.m. 3:30 p.m.
Thursday, September 19 Niagara Coll of A A & T Welland 1:30 p.m. 4:30 p.m.
Thursday, September 19 Westlane Secondary School Niagara Falls 1:40 p.m. 2:40 p.m.
Thursday, September 19 Dunnville Secondary School Dunnville 1:45 p.m. 2:45 p.m.
Thursday, September 19 Assumption College Brantford Brantford 1:50 p.m. 3 p.m.
Thursday, September 19 George S Henry Academy North York 5 p.m. 6:30 p.m.
Thursday, September 19 Garth Webb Secondary School Oakville 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, September 20 Bill Crothers Secondary School Unionville 8:30 a.m. 2 p.m.
Monday, September 23 Our Lady of Mount Carmel Secondary Schoo… Mississauga 8:15 a.m. 2:30 p.m.
Monday, September 23 Ernestown Secondary School Odessa 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, September 23 Dundas Valley Secondary School Dundas 8:40 a.m. 9:40 a.m.
Monday, September 23 West Ferris Secondary School North Bay 8:50 a.m. 9:50 a.m.
Monday, September 23 Bracebridge & Muskoka Lakes Secondary Sc… Bracebridge 9 a.m. 10 a.m.
Monday, September 23 Bruce Peninsula District School Lions Head 9 a.m. 10 a.m.
Monday, September 23 St. Marys High School Kitchener Kitchener 9:15 a.m. 10:15 a.m.
Monday, September 23 Hamilton District Christian High School Ancaster 10:15 a.m. 11:30 a.m.
Monday, September 23 St. Dominic Catholic Secondary School Bra… Bracebridge 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Monday, September 23 Peninsula Shores District School Wiarton 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Monday, September 23 Garth Webb Secondary School Oakville 11:10 a.m. 12 p.m.
Monday, September 23 Widdifield Secondary School North Bay 11:10 a.m. 12:10 p.m.
Monday, September 23 Huron Heights Secondary School Kitchener Kitchener 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Monday, September 23 Holy Cross Catholic Secondary School Kin… Kingston 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Monday, September 23 A N Myer Secondary School Niagara Falls 11:50 a.m. 12:30 p.m.
Monday, September 23 St. Johns Kilmarnock School Breslau 12:45 p.m. 1:30 p.m.
Monday, September 23 F J McElligott Secondary School Mattawa 1:15 p.m. 2 p.m.
Monday, September 23 Saugeen District Secondary School Port Elgin 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Monday, September 23 McKinnon Park Secondary School Caledonia 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Monday, September 23 Huntsville High School Huntsville 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, September 24 Orillia Secondary School Orillia 8:05 a.m. 9:05 a.m.
Tuesday, September 24 Regiopolis Notre Dame Catholic High Scho… Kingston 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, September 24 Walkerton District Community School Walkerton 9:15 a.m. 10:15 a.m.
Tuesday, September 24 Kitchener Waterloo Collegiate & Vocation… Kitchener 9:25 a.m. 10:25 a.m.
Tuesday, September 24 Twin Lakes Secondary School Orillia 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, September 24 St. Joseph Scollard Hall Secondary School North Bay 10:20 a.m. 11:20 a.m.
Tuesday, September 24 Waterdown District High School Waterdown 11 a.m. 12 p.m.
Tuesday, September 24 Lorne Park Secondary School Mississauga 11 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, September 24 Sacred Heart High School Walkerton Walkerton 11 a.m. 12 p.m.
Tuesday, September 24 Blyth Academy Waterloo Kitchener 11 a.m. 11:45 a.m.
Tuesday, September 24 La Salle Secondary School Kingston 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, September 24 Gravenhurst High School Gravenhurst 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, September 24 Resurrection Catholic Secondary School Kitchener 12:45 p.m. 1:30 p.m.
Tuesday, September 24 Kincardine District Secondary School Kincardine 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, September 24 Chippewa Secondary School North Bay 1:15 p.m. 2:05 p.m.
Tuesday, September 24 Sydenham High School Sydenham 1:20 p.m. 2:20 p.m.
Tuesday, September 24 St. Michaels College School Toronto 7 p.m. 9 p.m.
Wednesday, September 25 Ecole Secondaire Pere Rene de Galinee Cambridge 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Wednesday, September 25 St. Marys High School Owen Sound Owen Sound 9:05 a.m. 10:05 a.m.
Wednesday, September 25 Gananoque Secondary School Gananoque 9:10 a.m. 10:10 a.m.
Wednesday, September 25 Ecole Secondaire Le Caron Penetanguishene 9:15 a.m. 10:15 a.m.
Wednesday, September 25 Durham Coll of A A & T Oshawa 10 a.m. 2 p.m.
Wednesday, September 25 Owen Sound District Secondary School Owen Sound 10:25 a.m. 11:25 a.m.
Wednesday, September 25 Almaguin Highlands Secondary School South River 11 a.m. 11:50 a.m.
Wednesday, September 25 Kingston Collegiate Vocational Institute Kingston 11 a.m. 12 p.m.
Wednesday, September 25 Laura Secord Secondary School St. Catharines 11:15 a.m. 12:10 p.m.
Wednesday, September 25 Sir John A MacDonald Collegiate Institut… Toronto 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, September 25 Thornlea Secondary School Thornhill 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, September 25 Patrick Fogarty Secondary School Orillia 11:30 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, September 25 Saltfleet High School Stoney Creek 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, September 25 Sir John A MacDonald Collegiate Institut… Toronto 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, September 25 Centennial Collegiate Vocational Institu… Guelph 11:55 a.m. 12:55 p.m.
Wednesday, September 25 Bayridge Secondary School Kingston 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, September 25 Blyth Academy Thornhill Thornhill 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, September 25 Academie Catholique Mere Teresa Hamilton 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, September 25 Bishop Macdonell Catholic High School Guelph 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, September 25 Georgian Bay District Secondary School Midland 1:55 p.m. 2:55 p.m.
Wednesday, September 25 Durham College Oshawa , ON 10 p.m. 2 p.m.
Thursday, September 26 Banting Memorial High School Alliston 8 a.m. 9 a.m.
Thursday, September 26 Napanee District Secondary School Napanee 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, September 26 Georgian Bay Community School Meaford 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, September 26 Westside Secondary School Orangeville 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, September 26 Pauline Johnson Collegiate & Vocational Brantford 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, September 26 Nottawasaga Pines Secondary School Angus 9:35 a.m. 10:35 a.m.
Thursday, September 26 Loyalist Collegiate Vocational Institute Kingston 11 a.m. 12 p.m.
Thursday, September 26 Ecole Secondaire Catholique Nouvelle All… Barrie 11 a.m. 11:45 a.m.
Thursday, September 26 Collingwood Collegiate Institute Collingwood 11:25 a.m. 12:25 p.m.
Thursday, September 26 Weston Collegiate Institute Toronto 11:30 a.m. 12:25 p.m.
Thursday, September 26 North Park Collegiate & Vocational Schoo… Brantford 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Thursday, September 26 Orangeville District Secondary School Orangeville 11:40 a.m. 12:25 p.m.
Thursday, September 26 Stephen Lewis Secondary School Thornhill Thornhill 12 p.m. 1 p.m.
Thursday, September 26 Crawford Adventist Academy Willowdale 1 p.m. 3 p.m.
Thursday, September 26 Grey Highlands Secondary School Flesherton 2 p.m. 3 p.m.
Thursday, September 26 Havergal College Toronto 2:15 p.m. 3:15 p.m.
Friday, September 27 OUF 2019 MTCC, Toronto 7 p.m. 7 p.m.
Sunday, September 29 College Vogt Montreal 9 a.m. 5 p.m.
Monday, September 30 Stayner Collegiate Institute Stayner 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Monday, September 30 Eastern Shore District HS Musquodoboit Harbour, NS 9 a.m. 10:15 a.m.
Monday, September 30 St. John Henry Newman Catholic Secondary Stoney Creek 9:30 a.m. 11 a.m.
Monday, September 30 Elmvale District High School Elmvale 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Monday, September 30 Champlain College St. Lambert, QC 12:30 p.m. 2:30 p.m.
Monday, September 30 Blessed Trinity Catholic Secondary Schoo… Grimsby 1 p.m. 2:30 p.m.
Monday, September 30 Duncan MacMillan HS Sheet Harbour, NS 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Monday, September 30 Glenlyon Norfolk School Victoria, BC 6 p.m. 7:30 p.m.
Monday, September 30 St. Thomas More Catholic Secondary School Hamilton 6 p.m. 8 p.m.
Monday, September 30 Musquodoboit Rural High Middle Musquodoboit, NS 11:10 p.m. 12:10 p.m.
Tuesday, October 1 St. Joan of Arc High School Barrie Barrie 8 a.m. 9 a.m.
Tuesday, October 1 Island View High School Eastern Passage, NS 8:10 a.m. 9:20 a.m.
Tuesday, October 1 Oak Bay High School Victoria, BC 8:30 a.m. 11:30 a.m.
Tuesday, October 1 Dawson College Westmount, QC 9 a.m. 12:33 a.m.
Tuesday, October 1 Cayuga Secondary School Cayuga 9 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 1 St. Josephs College School Toronto Toronto 9 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 1 Innisdale Secondary School Barrie 9:20 a.m. 10:20 a.m.
Tuesday, October 1 Auburn Drive High School Cole Harbour, NS 9:55 a.m. 11:10 a.m.
Tuesday, October 1 Town Centre Private High School Markham 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 1 Marathon High School Marathon 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 1 Thomas A Blakelock High School Oakville 11 a.m. 12 p.m.
Tuesday, October 1 Cole Harbour District HS Dartmouth, NS 11:50 a.m. 1 p.m.
Tuesday, October 1 Marianopolis Westmount, QC 12:30 p.m. 2:15 p.m.
Tuesday, October 1 Claremont Secondary School Victoria, BC 1 p.m. 3:30 p.m.
Tuesday, October 1 Ecole Secondaire Romeo Dallaire Barrie Barrie 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 1 Dartmouth High School Dartmouth, NS 1:50 p.m. 3:05 p.m.
Tuesday, October 1 Nipigon Red Rock District High School Red Rock 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 1 Jean Vanier Catholic Secondary School Milton 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 1 Brentwood College School Mill Bay, BC 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 2 Brooklin High School Whitby 8:15 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 2 City Adult Learning Centre Toronto 8:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, October 2 Henry Street High School Whitby 8:50 a.m. 10:20 a.m.
Wednesday, October 2 Sackville High School Lower Sackville, NS 8:50 a.m. 9:50 a.m.
Wednesday, October 2 Cowichan Secondary School Duncan, BC 9 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 2 St. Francis Catholic Secondary School St. Catharines 9:45 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, October 2 Millwood High School Middle Sackville, NS 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, October 2 Eastview Secondary School Barrie 10:45 a.m. 1:15 p.m.
Wednesday, October 2 Vanier College St-Laurent, QC 12:15 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 2 Ecole du Carrefour Dartmouth, NS 12:20 p.m. 1:30 p.m.
Wednesday, October 2 Simcoe Composite School Simcoe 12:30 p.m. 2 p.m.
Wednesday, October 2 Rosedale Heights School of the Arts Toronto 1 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 2 Dover Bay Secondary School Nanaimo, BC 1 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 2 Pine Ridge Secondary School Pickering 1 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 2 St. Josephs Catholic High School Barrie 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 2 Prince Andrew High School Dartmouth, NS 2 p.m. 3:05 p.m.
Wednesday, October 2 William Lyon MacKenzie Collegiate Instit… Toronto 3 p.m. 4 p.m.
Wednesday, October 2 St. Andrew's College Aurora 4:30 p.m. 9 p.m.
Wednesday, October 2 St. Joan of Arc Catholic Secondary School Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 2 Assumption College Brantford Brantford 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 2 St. Ignatius High School Thunder Bay Thunder Bay 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 2 Prince Andrew High School Dartmouth, NS 6 p.m. 7 p.m.
Wednesday, October 2 Ballenas Secondary School Parksville, BC 6:30 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 2 Bishop's College School Lennoxville , QC 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 2 St. Augustine Catholic High School Markham 7 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 3 Stanstead College Stanstead, QC 8:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 3 Holy Cross Catholic Secondary School St. Catharines 9 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 3 J. L. Ilsley High School Halifax, NS 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, October 3 Hillfield Strathallan College Hamilton 9:15 a.m. 1 p.m.
Thursday, October 3 Nantyr Shores Secondary School Innisfil 9:40 a.m. 10:40 a.m.
Thursday, October 3 Sir Wilfrid Laurier Collegiate Institute Toronto 10:20 a.m. 12:45 p.m.
Thursday, October 3 Dryden High School Dryden 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Thursday, October 3 Grand River Collegiate Institute Kitchener 10:50 a.m. 11:50 a.m.
Thursday, October 3 Barrie North Collegiate Institute Barrie 12 p.m. 1 p.m.
Thursday, October 3 Welland Centennial Secondary School Welland 12:30 p.m. 2 p.m.
Thursday, October 3 Charles P. Allen Bedford, NS 1:15 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 3 Vancouver Technical Vancouver, BC 1:30 p.m. 3:30 p.m.
Thursday, October 3 Beaver Brae Secondary School Kenora 2 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 3 A N Myer Secondary School Niagara Falls 6 p.m. 7:45 p.m.
Thursday, October 3 Citadel High School Halifax, NS 6 p.m. 7 p.m.
Thursday, October 3 St. Martin Secondary School Mississauga 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, October 3 Lower Canada College Montreal, QC 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, October 3 Secondary School Richmond, BC 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, October 3 Halifax West High School Halifax, NS 10:40 p.m. 12:20 p.m.
Friday, October 4 Fort Frances High School Fort Frances 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Friday, October 4 Citadel High School Halifax, NS 9 a.m. 10:30 a.m.
Friday, October 4 St. Thomas Aquinas Catholic Secondary Sch… Tottenham 9 a.m. 10 a.m.
Friday, October 4 West Point Grey Academy Vancouver, BC 9 a.m. 10:30 a.m.
Friday, October 4 Parkdale Collegiate Institute Toronto 9:30 a.m. 11:15 a.m.
Friday, October 4 Bradford District High School Bradford 10:50 a.m. 11:55 a.m.
Friday, October 4 Sacred Heart School of Halifax Halifax, NS 11 a.m. 12 p.m.
Friday, October 4 Clarke High School Newcastle Newcastle 11 a.m. 11:55 a.m.
Friday, October 4 Atikokan High School Atikokan 12 p.m. 1 p.m.
Friday, October 4 Sir John A MacDonald HS Upper Tantallon, NS 1:20 p.m. 3 p.m.
Friday, October 4 Bodwell High School North Vancouver, BC 1:30 p.m. 3 p.m.
Friday, October 4 Trinity College School Port Hope 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Friday, October 4 William Academy Cobourg 4 p.m. 5 p.m.
Friday, October 4 Rockridge Secondary School West Vancouver, BC 5 p.m. 7 p.m.
Friday, October 4 John Abbott Ste.Anne-de-Bellvue, QC 9 p.m. 11 a.m.
Monday, October 7 Vankleek Hill Collegiate Institute Vankleek Hill 8 a.m. 9 a.m.
Monday, October 7 Greater Fort Erie Secondary School Fort Erie 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, October 7 Owen Sound District Secondary School Owen Sound 9 a.m. 10:15 a.m.
Monday, October 7 Waterford District High School Waterford 9 a.m. 10 a.m.
Monday, October 7 Georgetown District High School Georgetown 9 a.m. 10 a.m.
Monday, October 7 Southridge School Surrey, BC 9 a.m. 10:30 a.m.
Monday, October 7 Glengarry District High School Alexandria 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Monday, October 7 Hagersville Secondary School Hagersville 10:15 a.m. 11:15 a.m.
Monday, October 7 Timiskaming District Secondary School New Liskeard 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Monday, October 7 Erindale Secondary School Mississauga 10:45 a.m. 12 p.m.
Monday, October 7 West Humber Collegiate Institute Rexdale 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Monday, October 7 Great Lakes Christian High School Beamsville 11:40 a.m. 12:40 p.m.
Monday, October 7 Archbishop Denis O'Connor Catholic High Ajax 12 p.m. 1 p.m.
Monday, October 7 Charlottenburgh Lancaster District High Williamstown 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Monday, October 7 Christ The King Catholic Secondary Schoo… Georgetown 12:25 p.m. 1:10 p.m.
Monday, October 7 Cayuga Secondary School Cayuga 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, October 7 Kwantlen Park Secondary Surrey, BC 12:45 p.m. 2:45 p.m.
Monday, October 7 Walkerton District Community School Walkerton 1 p.m. 2:15 p.m.
Monday, October 7 Beamsville District Secondary School Beamsville 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Monday, October 7 Holy Trinity Catholic Secondary School Cornwall 2:20 p.m. 3:20 p.m.
Monday, October 7 Niagara Coll of A A & T Welland 5:30 p.m. 7 p.m.
Monday, October 7 St. Peters Catholic Secondary School Barrie 6 p.m. 8 p.m.
Monday, October 7 Delview Secondary Delta, BC 6 p.m. 8 p.m.
Monday, October 7 Timmins High & Vocational School Timmins 6 p.m. 8 p.m.
Monday, October 7 Moncton Coliseum Moncton, NB 6 p.m. 8 p.m.
Monday, October 7 Moncton Coliseum Moncton, NB 9 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 8 Lower Mainland Public Event - Delta Burnaby Burnaby, BC 6 a.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 8 Cornwall Collegiate & Vocational School Cornwall 8:25 a.m. 9:15 a.m.
Tuesday, October 8 St. Josephs Catholic Secondary School Cornwall 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 8 Guido de Bres Christian High School Hamilton 9:30 a.m. 10:20 a.m.
Tuesday, October 8 Chapleau High School Chapleau 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 8 Corpus Christi Catholic Secondary School Burlington 9:45 a.m. 12 p.m.
Tuesday, October 8 Niagara Christian Collegiate Fort Erie 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 8 Niagara Coll of A A & T Welland 10 a.m. 2 p.m.
Tuesday, October 8 Tagwi Secondary School Avonmore 11:05 a.m. 12:05 p.m.
Tuesday, October 8 Sherwood Secondary School Hamilton 11:10 a.m. 11:55 a.m.
Tuesday, October 8 Blessed Trinity Catholic Secondary Schoo… Grimsby 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Tuesday, October 8 Westside Secondary School Orangeville 12:30 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 8 St. Lawrence Secondary School Cornwall 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 8 Michipicoten High School Wawa 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Tuesday, October 8 St. Jean de Brebeuf Catholic Secondary Sc… Hamilton 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 8 White Pines Collegiate Vocational School Sault Ste Marie 5:45 p.m. 7:30 p.m.
Tuesday, October 8 Bradford District High School Bradford 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 8 Wexford Collegiate School for the Arts Scarborough 6:30 p.m. 8:45 p.m.
Tuesday, October 8 Moncton Coliseum Moncton, NB 9 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 9 St. Thomas Aquinas Catholic High School R… Russell 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Wednesday, October 9 Thomas L Kennedy Secondary School Mississauga 8:25 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 9 Lawrence Park Collegiate Institute Toronto 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, October 9 Semiahmoo Secondary Surrey, BC 8:30 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 9 Amherst Regional HS Amherst, NS 8:50 a.m. 11:20 a.m.
Wednesday, October 9 Ecole Secondaire Georges P Vanier Hamilton 9 a.m. 10 a.m.
Wednesday, October 9 Niagara Coll of A A & T Welland 10 a.m. 2 p.m.
Wednesday, October 9 Elliot Lake Secondary School Elliot Lake 10:15 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, October 9 Osgoode Township High School Metcalfe 11 a.m. 12 p.m.
Wednesday, October 9 St. Marys Catholic Secondary School Hamilton 11:10 a.m. 12:10 p.m.
Wednesday, October 9 Toronto Preparatory School Toronto 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, October 9 Langley Events Centre Field House Langley, BC 12 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 9 Craig Kielburger Secondary School Milton 12 p.m. 1 p.m.
Wednesday, October 9 Collingwood Collegiate Institute Collingwood 12:30 p.m. 2 p.m.
Wednesday, October 9 Denis Morris Catholic High School St. Catharines 12:50 p.m. 1:50 p.m.
Wednesday, October 9 Springhill Jr/Sr High School Springhill, NS 1:30 p.m. 2:10 p.m.
Wednesday, October 9 Lakeshore Collegiate Institute Etobicoke 2 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 9 Malvern Collegiate Institute Toronto 4:30 p.m. 7 p.m.
Wednesday, October 9 Gleneagle Secondary Coquitlam, BC 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 9 Georgian Bay District Secondary School Midland 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 9 St. John Paul II Catholic Secondary Schoo… Scarborough 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 9 St. Roch Catholic Secondary School Brampton 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 9 Lockerby Composite School Sudbury 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 9 Father Leo J Austin Catholic Secondary S… Whitby 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, October 10 St. John Catholic High School Perth 8 a.m. 9 a.m.
Thursday, October 10 Ecole Secondaire Catholique Sainte Trini… Oakville 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, October 10 Simcoe Composite School Simcoe 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, October 10 Uxbridge Secondary School Uxbridge 9:05 a.m. 11:30 a.m.
Thursday, October 10 Lockview High School Fall River, NS 9:15 a.m. 10:50 a.m.
Thursday, October 10 Perth & District Collegiate Institute Perth 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 10 Burnaby South Secondary Burnaby, BC 9:30 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 10 Runnymede Collegiate Institute Toronto 9:45 a.m. 12 p.m.
Thursday, October 10 Bishop Marrocco Thomas Merton Catholic S… Toronto 10 a.m. 1:30 p.m.
Thursday, October 10 Applewood Heights Secondary School Mississauga 10:50 a.m. 12 p.m.
Thursday, October 10 Jean Vanier Catholic Secondary School Milton 11 a.m. 1 p.m.
Thursday, October 10 Bishop Tonnos Catholic Secondary School Ancaster 11 a.m. 1 p.m.
Thursday, October 10 Eastdale Secondary School Welland 11:50 a.m. 12:50 p.m.
Thursday, October 10 Gravenhurst High School Gravenhurst 12:30 p.m. 2 p.m.
Thursday, October 10 Port Perry High School Port Perry 12:40 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 10 Hants East Rural High School Milton Station, NS 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, October 10 Port Moody Secondary Port Moody, BC 1:45 p.m. 4 p.m.
Thursday, October 10 Georges Vanier Secondary School Toronto 2 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, October 10 J Addison School Markham 2:30 p.m. 4 p.m.
Thursday, October 10 Pierre Elliott Trudeau High School Markham 2:30 p.m. 4:30 p.m.
Thursday, October 10 Orillia Secondary School Orillia 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 10 Monsignor Paul Dwyer Catholic High Schoo… Oshawa 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 10 Chippewa Secondary School North Bay 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 10 Princess Margaret Secondary Surrey, BC 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 10 Abbey Park High School Oakville 6:30 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 10 Stouffville District Secondary School Stouffville 6:30 p.m. 9:30 p.m.
Thursday, October 10 Francis Libermann Catholic High School Scarborough 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, October 10 Blessed Cardinal Newman Catholic High Sc… Toronto 6:30 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 10 Cobequid Educational Centre Truro, NS 6:30 p.m. 8 p.m.
Friday, October 11 Cobequid Educational Centre Truro, NS 9 a.m. 10:30 a.m.
Friday, October 11 Mulgrave School West Vancouver, BC 9:30 a.m. 11 a.m.
Friday, October 11 Cathedral High School Hamilton 9:55 a.m. 10:55 a.m.
Friday, October 11 South Colchester Academy Brookfield, NS 1:30 p.m. 3 p.m.
Friday, October 11 St. John Henry Newman Catholic Secondary Stoney Creek 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Friday, October 11 Sir Winston Churchill Secondary Vancouver, BC 1:45 p.m. 3:45 p.m.
Tuesday, October 15 E L Crossley Secondary School Fonthill 8:10 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 15 St. Jean de Brebeuf Catholic High School Woodbridge 8:20 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 15 Aldershot High School Burlington 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 15 Adult Learning Ctr Alberta 9 a.m. 5 p.m.
Tuesday, October 15 Jasper Place High School Edmonton , AB 9:30 a.m. 11:30 a.m.
Tuesday, October 15 John F Ross Collegiate Vocational Instit… Guelph 10:30 a.m. 2 p.m.
Tuesday, October 15 Clarington Central Secondary School Bowmanville 10:50 a.m. 11:40 a.m.
Tuesday, October 15 Notre Dame Catholic Secondary School Burlington 11:05 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, October 15 Father Henry Carr Catholic Secondary Sch… Toronto 11:30 a.m. 1:30 p.m.
Tuesday, October 15 Smithville District Christian High Schoo… Smithville 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, October 15 Stephen Lewis Secondary School Mississauga 11:45 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, October 15 Turner Fenton Secondary School Brampton 12:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 15 Appleby College Oakville 12:40 p.m. 1:40 p.m.
Tuesday, October 15 Burnhamthorpe Coll Adult Learning Ctr Etobicoke 12:50 p.m. 1:30 p.m.
Tuesday, October 15 Archbishop MacDonald High School Edmonton , AB 1 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 15 Courtice Secondary School Courtice 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Tuesday, October 15 DSBN Academy St. Catharines 2:35 p.m. 2:35 p.m.
Tuesday, October 15 Metropolitan Preparatory Academy Toronto 3:35 p.m. 4:35 p.m.
Tuesday, October 15 Bishop Allen Academy Etobicoke 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 15 Cameron Heights Collegiate Institute Kit… Kitchener 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 15 Mentor College Mississauga 6 p.m. 9 p.m.
Tuesday, October 15 Father Bressani Catholic High School Woodbridge 6 p.m. 9 p.m.
Tuesday, October 15 Ross Sheppard High School Edmonton , AB 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 15 North Toronto Collegiate Institute Toronto 6:30 p.m. 9 p.m.
Wednesday, October 16 Birchmount Park Collegiate Institute Toronto 8:45 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, October 16 Lillian Osborne High School Edmonton , AB 9 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 16 North Albion Collegiate Institute Etobicoke 9 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, October 16 Maxwell Heights Secondary School Oshawa 9 a.m. 11:05 a.m.
Wednesday, October 16 St. Michael Catholic High School Niagara Niagara Falls 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 16 Monsignor Fraser College Isabella Toronto 10 a.m. 1 p.m.
Wednesday, October 16 Markham District High School Markham 10 a.m. 3 p.m.
Wednesday, October 16 Notre Dame Catholic Secondary School Aja… Ajax 10:50 a.m. 12:50 p.m.
Wednesday, October 16 St. Thomas Aquinas Secondary School Oakvi… Oakville 11 a.m. 1 p.m.
Wednesday, October 16 St. Joseph's Morrow Park Catholic Seconda… Toronto 11 a.m. 1:15 p.m.
Wednesday, October 16 Eastdale Collegiate & Vocational Institu… Oshawa 11:30 a.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 16 Sir Winston Churchill Secondary School S… St. Catharines 12 p.m. 12:45 a.m.
Wednesday, October 16 Robert Bateman High School Burlington 12 p.m. 2:40 p.m.
Wednesday, October 16 College Avenue Secondary School Woodstock 12:30 p.m. 1:45 p.m.
Wednesday, October 16 Monsignor Percy Johnson Catholic Seconda… Toronto 1:30 p.m. 3:15 p.m.
Wednesday, October 16 Harry Ainlay High School Edmonton , AB 2 p.m. 3:30 p.m.
Wednesday, October 16 St. Johns College Brantford 3 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 16 Marc Garneau Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 16 Michael Power St. Josephs High School Etobicoke 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 16 Northern Secondary School Toronto 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 16 St. Michael Catholic Secondary School Str… Stratford 6 p.m. 7:30 p.m.
Wednesday, October 16 Lindsay Thurber High School Red Deer, AB 6:30 p.m. 8 a.m.
Wednesday, October 16 Bill Crothers Secondary School Unionville 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, October 17 Pickering High School Ajax 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, October 17 Thorold Secondary School Thorold 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, October 17 Nelson High School Burlington 8:45 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 17 Woburn Collegiate Institute Toronto 8:45 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 17 Listowel District Secondary School Listowel 9 a.m. 10:15 a.m.
Thursday, October 17 Webber Academy Calgary, AB 9:30 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 17 Trenton High School Trenton 9:40 a.m. 10:40 a.m.
Thursday, October 17 Holy Trinity Catholic Secondary School O… Oakville 10 a.m. 1 p.m.
Thursday, October 17 St. Catharines Collegiate Institute & Voc… St. Catharines 10 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 17 St. Brother Andre Catholic High School Markham 11:05 a.m. 1:10 p.m.
Thursday, October 17 St. Augustine Catholic High School Markham 11:15 a.m. 1:15 p.m.
Thursday, October 17 Bowmanville High School Bowmanville 12 p.m. 2 p.m.
Thursday, October 17 Burlington Central High School Burlington 12:45 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 17 Central Huron Secondary School Clinton 12:45 p.m. 2 p.m.
Thursday, October 17 Turner Fenton Secondary School Brampton 12:50 p.m. 7 p.m.
Thursday, October 17 Ecole Secondaire Catholique Jean Vanier Welland 12:55 p.m. 1:55 p.m.
Thursday, October 17 Springbank Community High School Calgary, AB 1 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 17 Glendale Secondary School Hamilton Hamilton 1 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 17 Bill Hogarth Secondary School Markham 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Thursday, October 17 Chinguacousy Secondary School Brampton 4:30 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 17 Hillfield Strathallan College Hamilton 5:30 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 17 Sir William Mulock Secondary School Newmarket 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 17 Cochrane High School Cochrane, AB 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 17 Prince Edward Collegiate Institute Picton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 17 Loyola Catholic Secondary School Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 17 Jacob Hespeler Secondary School Cambridg… Cambridge 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 17 St. Mary Catholic Secondary School Pickering 6:30 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 17 Dr Norman Bethune Collegiate Institute Agincourt 6:30 p.m. 8:45 p.m.
Friday, October 18 Heart Lake Secondary School Brampton 8:45 a.m. 12 p.m.
Friday, October 18 St. David Catholic Secondary School Waterloo 9 a.m. 10:15 a.m.
Friday, October 18 Joanne Cardinal-Schubert High School Calgary, AB 9 a.m. 10:30 a.m.
Friday, October 18 Central Toronto Academy Toronto 10 a.m. 12:15 p.m.
Friday, October 18 Kipling Collegiate Institute Etobicoke 10:15 a.m. 12 p.m.
Friday, October 18 Ajax High School Ajax 11:45 a.m. 12:30 p.m.
Friday, October 18 Nelson Mandela High School Calgary, AB 12 p.m. 2 p.m.
Friday, October 18 Bishop Macdonell Catholic High School Guelph 12 p.m. 1:45 p.m.
Monday, October 21 Governor Simcoe Secondary School St. Catharines 8:10 a.m. 9:15 a.m.
Monday, October 21 Waterloo Oxford District Secondary Schoo… Baden 8:10 a.m. 9:25 a.m.
Monday, October 21 Assumption College School Windsor Windsor 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, October 21 Sir Frederick Banting Secondary School London 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, October 21 John Caldwell High School Grand Falls, NB 8:30 a.m. 10 a.m.
Monday, October 21 Goderich District Collegiate Institute Goderich 9 a.m. 9:45 a.m.
Monday, October 21 Holy Trinity Catholic Secondary School Cornwall 9:15 a.m. 10:45 a.m.
Monday, October 21 Westview Freedom Academy Windsor 10 a.m. 11 a.m.
Monday, October 21 Galt Collegiate Institute Cambridge 10:20 a.m. 11:50 a.m.
Monday, October 21 F E Madill Secondary School Wingham 10:30 a.m. 11:10 a.m.
Monday, October 21 Mother Teresa Catholic Secondary School London 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Monday, October 21 Elmira District Secondary School Elmira 10:50 a.m. 11:50 a.m.
Monday, October 21 Tobique Valley High School Plaster Rock, NB 11 a.m. 12 p.m.
Monday, October 21 Westminster Secondary School London 11 a.m. 12 p.m.
Monday, October 21 Walkerville Collegiate Institute Windsor 11:40 a.m. 12:20 p.m.
Monday, October 21 Central Huron Secondary School Clinton 11:40 a.m. 12:20 p.m.
Monday, October 21 Glengarry District High School Alexandria 12:15 p.m. 2 p.m.
Monday, October 21 Mitchell District High School Mitchell 1 p.m. 2 p.m.
Monday, October 21 Academie Ste Cecile International School Windsor 1 p.m. 2 p.m.
Monday, October 21 Glenview Park Secondary School Cambridge 1:15 p.m. 2:30 p.m.
Monday, October 21 Southern Victoria High School Perth-Andover, NB 1:30 p.m. 2:45 p.m.
Monday, October 21 East Elgin Secondary School Aylmer 1:45 p.m. 2:45 p.m.
Monday, October 21 Thousand Islands Secondary School Brockville 6 p.m. 8 p.m.
Monday, October 21 Sir Winston Churchill High School Calgary, AB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Monday, October 21 Lord Beaverbrook High School Calgary, AB 9 p.m. 4 p.m.
Tuesday, October 22 Carleton North High School Bristol, NB 8:30 a.m. 10 a.m.
Tuesday, October 22 Glenforest Secondary School Mississauga 8:30 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 22 St. David Catholic Secondary School Waterloo 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 22 Honourable W C Kennedy Collegiate Instit… Windsor 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, October 22 Bishop Carroll High School Calgary, AB 9 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 22 Ecole John Diefenbaker Secondary School Hanover 9:15 a.m. 10:15 a.m.
Tuesday, October 22 Napanee District Secondary School Napanee 9:30 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 22 Monsignor John Pereyma Catholic Secondar… Oshawa 10:25 a.m. 11:40 a.m.
Tuesday, October 22 Hartland Community School Hartland, NB 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Tuesday, October 22 Waterloo Collegiate Institute Waterloo 10:50 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, October 22 Catholic Central High School Windsor Windsor 10:50 a.m. 11:45 a.m.
Tuesday, October 22 St. Francis Xavier Secondary School Mississauga 11 a.m. 1 p.m.
Tuesday, October 22 Humberside Collegiate Institute Toronto 11:30 a.m. 12:35 p.m.
Tuesday, October 22 St. Annes Catholic Secondary School Clinton 11:45 a.m. 12:25 p.m.
Tuesday, October 22 St. Mildreds Lightbourn School Oakville 12:15 p.m. 12:40 p.m.
Tuesday, October 22 W F Herman Academy Secondary Windsor 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Tuesday, October 22 Robert Thirsk High School Calgary, AB 1 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 22 St. Benedict Catholic Secondary School Cambridge 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 22 Woodstock High School Woodstock, NB 1:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 22 F E Madill Secondary School Wingham 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 22 Cardinal Carter Academy for the Arts Toronto 5:15 p.m. 8:55 p.m.
Tuesday, October 22 Frontenac Secondary School Kingston Kingston 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 22 Toronto Montessori Schools TMS Richmond Hill 6 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Dr. E.P. Scarlett High School Calgary, AB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Pickering College Newmarket 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Silverthorn Collegiate Institute Toronto 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Senator O'Connor College School Toronto 6:30 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 22 Woodstock High School Woodstock, NB 7 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 22 Jean Vanier Catholic High School Richmon… Richmond Hill 7 p.m. 9 p.m.
Wednesday, October 23 Listowel District Secondary School Listowel 8:10 a.m. 9 a.m.
Wednesday, October 23 Oakville Trafalgar High School Oakville 8:15 a.m. 11:20 a.m.
Wednesday, October 23 Donald A Wilson Secondary School Whitby 8:30 a.m. 3:45 p.m.
Wednesday, October 23 Bluevale Collegiate Institute Waterloo 8:40 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 23 Ecole Secondaire E J Lajeunesse Windsor 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Wednesday, October 23 Centennial Secondary School Belleville Belleville 9 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 23 St. Francis High School Calgary, AB 9 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 23 Nackawic High School Nackawic, NB 9:30 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 23 Norwell District Secondary School Palmerston 9:30 a.m. 10:20 a.m.
Wednesday, October 23 R S McLaughlin Collegiate & Vocational S… Oshawa 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Wednesday, October 23 Ecole Secondaire de Lamothe-Cadillac Windsor 10 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 23 Donald A Wilson Secondary School Whitby 11:15 a.m. 12:10 p.m.
Wednesday, October 23 Wellington Heights Secondary School Mount Forest 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, October 23 Vincent Massey Secondary School Windsor 11:40 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, October 23 Blyth Academy Burlington Burlington 12 p.m. 1 p.m.
Wednesday, October 23 Sir John A MacDonald Secondary School Waterloo 12:30 p.m. 3:20 p.m.
Wednesday, October 23 St. Paul Catholic Secondary School Trenton 12:45 p.m. 2 p.m.
Wednesday, October 23 Western Canada High School Calgary, AB 1 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 23 Holy Names Catholic High School Windsor 1:10 p.m. 2:10 p.m.
Wednesday, October 23 Leo Hayes High School Fredericton, NB 1:15 p.m. 3:30 p.m.
Wednesday, October 23 Sinclair Secondary School Whitby 1:45 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 23 Robert Land Academy Wellandport 4 p.m. 5 p.m.
Wednesday, October 23 Thomas A Stewart Secondary School Peterborough 6 p.m. 7:30 p.m.
Wednesday, October 23 Stampede Fair Grounds (Public Event) Calgary, AB 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 23 St. Paul Secondary School Mississauga 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 23 Fredericton High School Fredericton, NB 6 p.m. 7 p.m.
Thursday, October 24 Holy Cross Catholic Secondary School St. Catharines 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, October 24 Fredericton High School Fredericton, NB 8:50 a.m. 11:15 a.m.
Thursday, October 24 Fenelon Falls Secondary School Fenelon Falls 9 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 24 Riverside Secondary School Windsor 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, October 24 Rundle College Calgary, AB 9 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 24 Guelph Collegiate Vocational Institute Guelph 9:10 a.m. 12 p.m.
Thursday, October 24 F J Brennan High School Windsor 10:20 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 24 South Huron District High School Exeter 11:30 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, October 24 C W Jefferys Collegiate Institute North York 11:35 a.m. 12:35 p.m.
Thursday, October 24 St. Joseph Catholic High School Windsor 11:35 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, October 24 Archbishop Denis O'Connor Catholic High Ajax 12 p.m. 1 p.m.
Thursday, October 24 J Clarke Richardson Collegiate Ajax 12:05 p.m. 2:40 p.m.
Thursday, October 24 St. Marys Catholic Secondary School Cobourg 1 p.m. 2:15 p.m.
Thursday, October 24 Oromocto High School Oromocto, NB 1 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 24 Earnest Manning High School Calgary, AB 1 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 24 St. Marguerite d'Youville Secondary Schoo… Brampton 5:30 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 24 Father Michael McGivney Catholic Academy… Markham 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 24 Bishop O'Byrne High School Calgary, AB 6 p.m. 8 a.m.
Thursday, October 24 Rick Hansen Secondary School Mississauga 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 24 Father Michael Goetz Secondary School Mississauga 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 24 Clarington Central Secondary School Bowmanville 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 24 Sandalwood Heights Secondary School Brampton 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 24 West Hill Collegiate Institute West Hill 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, October 25 Harvey High School Harvey Station, NB 9 a.m. 10:30 a.m.
Friday, October 25 Winston Churchill Collegiate Institute S… Scarborough 9 a.m. 12 p.m.
Friday, October 25 Milliken Mills High School Unionville 9 a.m. 11:20 a.m.
Friday, October 25 Southwood Secondary School Cambridge 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Friday, October 25 St. Joan of Arc Catholic High School Maple 11 a.m. 1 p.m.
Friday, October 25 Stratford Northwestern Secondary School Stratford 11:35 a.m. 12:20 p.m.
Friday, October 25 Nora Frances Henderson Secondary School Hamilton 1 p.m. 3 p.m.
Friday, October 25 St. Mother Teresa Catholic Academy Scarborough 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Friday, October 25 Strathcona Tweedsmuir School Okotoks, AB 10 p.m. 12 p.m.
Monday, October 28 Eastwood Collegiate Institute Kitchener 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, October 28 Holy Cross Catholic Secondary School Pet… Peterborough 8:35 a.m. 9:35 a.m.
Monday, October 28 St. Stephen Catholic Secondary School Bowmanville 8:35 a.m. 9:35 a.m.
Monday, October 28 White Pines Collegiate Vocational School Sault Ste Marie 9 a.m. 10 a.m.
Monday, October 28 Victoria Park Collegiate Institute Toronto 9 a.m. 11 a.m.
Monday, October 28 Forest Hill Collegiate Institute Toronto Toronto 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Monday, October 28 Fellowes High School Pembroke 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Monday, October 28 O'Neill Collegiate Vocational Institute Oshawa 10:55 a.m. 11:45 a.m.
Monday, October 28 Vanier Coll Ctr For Cont Educ Montreal 11 a.m. 1 p.m.
Monday, October 28 Korah Collegiate Vocational School Sault Ste Marie 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Monday, October 28 Erin District High School Erin 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Monday, October 28 Stouffville District Secondary School Stouffville 12 p.m. 1 p.m.
Monday, October 28 Ecole Secondaire Catholique St. Charles G… Whitby 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Monday, October 28 Rothesay Netherwood School Rothesay, NB 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, October 28 Crestwood Secondary School Cavan Monaghan 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, October 28 Arnprior District High School Arnprior 1 p.m. 2 p.m.
Monday, October 28 Superior Heights Collegiate & Vocational… Sault Ste. Marie 2 p.m. 3 p.m.
Monday, October 28 Sir Oliver Mowat Collegiate Institute Scarborough 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 29 Bur Oak Secondary School Markham 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 29 St. Peter Catholic Secondary School Peterborough 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Tuesday, October 29 Ursula Franklin Academy Toronto 9 a.m. 11:15 a.m.
Tuesday, October 29 Bear Creek Secondary School Barrie 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, October 29 Ecole Secondaire Notre-Dame-du-Sault Sault Ste Marie 9:30 a.m. 9:45 a.m.
Tuesday, October 29 Smiths Falls District Collegiate Institu… Smiths Falls 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Tuesday, October 29 Thomas A Stewart Secondary School Peterborough 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 29 Preston High School Cambridge 10:40 a.m. 11:35 a.m.
Tuesday, October 29 St. Peters Catholic Secondary School Barrie 10:40 a.m. 12:45 p.m.
Tuesday, October 29 St. Mary's College Sault Ste Marie 11 a.m. 12 p.m.
Tuesday, October 29 Dawson College Montreal 11 a.m. 1 p.m.
Tuesday, October 29 Toronto District Christian High School Woodbridge 11:15 a.m. 12 p.m.
Tuesday, October 29 Dunbarton High School Pickering Pickering 12 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 29 Adam Scott Collegiate Vocational Institu… Peterborough 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Tuesday, October 29 Western Technical Commercial School Toronto 1 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 29 Sacred Heart Catholic High School Stittsville 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 29 Jacob Hespeler Secondary School Cambridg… Cambridge 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 29 Lakefield College School Lakefield 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 29 Central Algoma Secondary School Desbarats 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 29 Vaughan Secondary School Thornhill 2:15 p.m. 6 p.m.
Tuesday, October 29 Holy Trinity High School Bradford 2:30 p.m. 3:30 p.m.
Tuesday, October 29 Colonel By Secondary School Gloucester 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 29 Christ The King Catholic Secondary Schoo… Georgetown 6 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 29 HMCS New Brunswicker Saint John, NB 9 p.m. 7 p.m.
Wednesday, October 30 Holy Cross Catholic Academy Woodbridge 9 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 30 Cairine Wilson Secondary School Orleans 9 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 30 H B Beal Secondary School London 9 a.m. 4 p.m.
Wednesday, October 30 Elliot Lake Secondary School Elliot Lake 9 a.m. 10 a.m.
Wednesday, October 30 Fenelon Falls Secondary School Fenelon Falls 9:35 a.m. 10:35 a.m.
Wednesday, October 30 Eastdale Secondary School Welland 10:25 a.m. 11:25 a.m.
Wednesday, October 30 I E Weldon Secondary School Lindsay 10:50 a.m. 11:40 a.m.
Wednesday, October 30 Cameron Heights Collegiate Institute Kit… Kitchener 10:50 a.m. 11:50 a.m.
Wednesday, October 30 Tommy Douglas Secondary School Woodbridge 11 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, October 30 Cegep John Abbott Sainte-Anne-De-Bellevue 11 a.m. 1 p.m.
Wednesday, October 30 Ecole Secondaire Villa Francaise des Jeu… Elliot Lake 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, October 30 Rockway Mennonite Collegiate Kitchener 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Wednesday, October 30 Newtonbrook Secondary School North York 1 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 30 Robert F Hall Catholic Secondary School Caledon 1 p.m. 2:10 p.m.
Wednesday, October 30 Brookfield High School Ottawa 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 30 St. Thomas Aquinas Catholic Secondary Sch… Lindsay 1:45 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 30 W C Eaket Secondary School Blind River 1:55 p.m. 2:55 p.m.
Wednesday, October 30 Holy Trinity Catholic High School Kanata 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 30 St. Joseph Secondary School Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 30 Aurora High School Aurora 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 30 Marshall McLuhan Catholic Secondary Scho… Toronto 7 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 30 HMCS New Brunswicker Saint John, NB 9 p.m. 12 p.m.
Wednesday, October 30 M M Robinson High School Burlington 11 p.m. 1:30 p.m.
Thursday, October 31 Espanola High School Espanola 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, October 31 St. Thomas Aquinas Catholic High School R… Russell 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 31 Monsignor Doyle Catholic Secondary Schoo… Cambridge 10 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 31 Lively District Secondary School Lively 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Thursday, October 31 John F Ross Collegiate Vocational Instit… Guelph 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Thursday, October 31 City School Toronto 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 31 Notre Dame High School Ottawa Ottawa 2 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 31 Haliburton Highlands Secondary School Haliburton 2:05 p.m. 3:05 p.m.
Friday, November 1 Etobicoke School of the Arts Etobicoke 8:30 a.m. 10 p.m.
Friday, November 1 Norwood District High School Norwood 9:15 a.m. 10:15 a.m.
Friday, November 1 St. Elizabeth Catholic High School Thornhill 9:45 a.m. 11:45 a.m.
Friday, November 1 Mississauga Secondary School Mississauga 10 a.m. 12 p.m.
Friday, November 1 St. Michaels College School Toronto 11 a.m. 1 a.m.
Friday, November 1 Sir Allan MacNab Secondry School Hamilton 11:10 a.m. 11:55 a.m.
Friday, November 1 Kenner Collegiate Vocational Institute Peterborough 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Monday, November 4 St. Charles College Sudbury 8:30 a.m. 9:15 a.m.
Monday, November 4 Medway High School Arva 9 a.m. 10:45 a.m.
Monday, November 4 St. Patrick High School Thunder Bay 9:15 a.m. 10 a.m.
Monday, November 4 Ecole Secondaire MacDonald Cartier Sudbury 10:50 a.m. 11:30 a.m.
Monday, November 4 Westgate Collegiate Vocational Institute Thunder Bay 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 4 St. Patrick Catholic Secondary School Toronto 12 p.m. 3 p.m.
Monday, November 4 Central Elgin Collegiate Institute St. Thomas 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 4 Marymount Academy Sudbury 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, November 4 Stephen Leacock Collegiate Institute Scarborough 2 p.m. 4 p.m.
Monday, November 4 Westdale Secondary School Hamilton 5:30 p.m. 7:30 p.m.
Monday, November 4 Great Lakes Secondary School Sarnia 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 5 Lo Ellen Park Secondary School Sudbury 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Tuesday, November 5 Westmount Secondary School Hamilton 8:45 a.m. 10:45 a.m.
Tuesday, November 5 Timmins High & Vocational School Timmins 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, November 5 Centre Dufferin District High School Shelburne 9:30 a.m. 11 a.m.
Tuesday, November 5 St. Benedict Catholic Secondary School Sudbury 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, November 5 E S Publique Renaissance Timmins Timmins 10:15 a.m. 11:15 a.m.
Tuesday, November 5 Langstaff Secondary School Richmond Hill 11 a.m. 1:10 p.m.
Tuesday, November 5 St. Ignatius High School Thunder Bay Thunder Bay 11:25 a.m. 12:10 p.m.
Tuesday, November 5 O'Gorman High School Timmins 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 5 Richview Collegiate Institute Etobicoke 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 5 Kingsville District High School Kingsville 12 p.m. 1:30 p.m.
Tuesday, November 5 Brampton Christian School Caledon 12 p.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 5 White Oaks Secondary School Oakville 12 p.m. 2:40 p.m.
Tuesday, November 5 Superior Collegiate & Vocational Institu… Thunder Bay 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, November 5 Ancaster High School Ancaster 1:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, November 5 York Mills Collegiate Institute Toronto 1:45 p.m. 5 p.m.
Tuesday, November 5 Ecole Secondaire Catholique Theriault Timmins 1:45 p.m. 2:45 p.m.
Tuesday, November 5 Vincent Massey Secondary School Windsor 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 5 Louise Arbour Secondary School Brampton 6 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, November 5 Alexander MacKenzie High School Richmond… Richmond Hill 7 p.m. 9 p.m.
Wednesday, November 6 Clarkson Secondary School Mississauga 8:05 a.m. 12 p.m.
Wednesday, November 6 John Fraser Secondary School Mississauga 8:20 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, November 6 Lockerby Composite School Sudbury 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, November 6 Cawthra Park Secondary School Mississauga 8:30 a.m. 11:10 a.m.
Wednesday, November 6 Mayfield Secondary School Caledon 8:30 a.m. 11:15 a.m.
Wednesday, November 6 H C Avery Winnipeg 9 a.m. 5 p.m.
Wednesday, November 6 Ecole Secondaire Cochrane Timmins 9 a.m. 9:45 a.m.
Wednesday, November 6 Centre Wellington District High School Fergus 9:45 a.m. 12:45 p.m.
Wednesday, November 6 Ecole Catholique Nouveau Regard Pavillon… Cochrane 10:15 a.m. 11:15 a.m.
Wednesday, November 6 Harold M Brathwaite Secondary School Brampton 10:30 a.m. 12 p.m.
Wednesday, November 6 Orchard Park Secondary School Stoney Creek 11 a.m. 12 p.m.
Wednesday, November 6 Lasalle Secondary School Sudbury 11:05 a.m. 11:50 a.m.
Wednesday, November 6 Wallaceburg District Secondary School Wallaceburg 12 p.m. 1:30 p.m.
Wednesday, November 6 Notre Dame Catholic Secondary School Bra… Brampton 12:20 p.m. 1 p.m.
Wednesday, November 6 Ecole Secondaire Publique L'Alliance Iroquois Falls 12:35 p.m. 1:35 p.m.
Wednesday, November 6 Bloor Collegiate Institute Toronto 1 p.m. 3:15 p.m.
Wednesday, November 6 Mary Ward Catholic Secondary School Scarborough 2 p.m. 4 p.m.
Wednesday, November 6 Iroquois Falls Secondary School Iroquois Falls 2 p.m. 3 p.m.
Wednesday, November 6 Ursuline College The Pines Chatham 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 6 St. Basil The Great College School Toronto 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 6 Aldershot High School Burlington 6:30 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 6 Father Michael Goetz Secondary School Mississauga 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 6 St. John's Ravenscourt School Winnipeg, MB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 6 Bnei Akiva Ulpanat Orot North York 7 p.m. 9 p.m.
Thursday, November 7 Central Peel Secondary School Brampton 8:20 a.m. 10:50 a.m.
Thursday, November 7 Confederation Secondary School Val Caron… Val Caron 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, November 7 Bramalea Secondary School Brampton 8:35 a.m. 10:50 a.m.
Thursday, November 7 Acton District High School Acton 9 a.m. 11:30 a.m.
Thursday, November 7 Roland Michener Secondary School South Porcupine 9:30 a.m. 10 a.m.
Thursday, November 7 Vincent Massey Collegiate Winnipeg, MB 9:30 a.m. 11:30 a.m.
Thursday, November 7 St. Marcellinus Secondary School Mississauga 9:50 a.m. 11:05 a.m.
Thursday, November 7 Stephen Lewis Secondary School Mississauga 10:30 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, November 7 Our Lady of Lourdes Catholic High School Guelph 11:36 a.m. 12:35 p.m.
Thursday, November 7 Strathroy District Collegiate Institute Strathroy 12 p.m. 1:30 p.m.
Thursday, November 7 Centennial Coll Ctr For Creative Commun Toronto 1 p.m. 4 p.m.
Thursday, November 7 Blyth Academy Mississauga Adamson Mississauga 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, November 7 Parry Sound High School Parry Sound 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, November 7 College Sturgeon Heights Winnipeg, MB 1:15 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 7 Ecole Secondaire Catholique Jean Vanier Kirkland Lake 2 p.m. 3 p.m.
Thursday, November 7 St. Augustine Secondary School Brampton Brampton 5 p.m. 7 p.m.
Thursday, November 7 Philip Pocock Catholic Secondary School Mississauga 5 p.m. 7 p.m.
Thursday, November 7 Cardinal Leger Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 David Suzuki Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 St. Andre Bessette Catholic Secondary Sch… London 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 Father John Redmond Secondary School Toronto 6 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 St. Aloysius Gonzaga Secondary School Mississauga 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, November 7 Lawrence Park Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 Fletchers Meadow Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 Balmoral Hall School Winnipeg, MB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 Milton District High School Milton 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 Middlefield Collegiate Institute Markham 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 Brebeuf College School Willowdale 7 p.m. 8:30 p.m.
Friday, November 8 Kapuskasing District High School Kapuskasing 9 a.m. 10 a.m.
Friday, November 8 Garden City Collegiate Winnipeg, MB 9:30 a.m. 11:30 a.m.
Friday, November 8 Lincoln M Alexander Secondary School Mississauga 9:50 a.m. 12 p.m.
Friday, November 8 Holy Trinity Catholic Secondary School Courtice 10:30 a.m. 2:05 p.m.
Friday, November 8 Ecole Secondaire Publique Echo du Nord Kapuskasing 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Friday, November 8 Blyth Academy Lawrence Park Toronto 1 p.m. 2 p.m.
Friday, November 8 River East Collegiate Winnipeg, MB 1:15 p.m. 3:15 p.m.
Monday, November 11 Bell High School Nepean 8:30 a.m. 9:15 a.m.
Monday, November 11 Merivale High School Ottawa 10:50 a.m. 11:45 a.m.
Monday, November 11 Nicholson Catholic College Belleville 11:10 a.m. 12 p.m.
Monday, November 11 Earl of March Secondary School Kanata 11:20 a.m. 12:10 p.m.
Monday, November 11 Sir Robert Borden High School Nepean 11:50 a.m. 12:30 p.m.
Monday, November 11 Cedarbrae Collegiate Institute Scarborough 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 11 St. Theresa Catholic Secondary School Belleville 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 11 Notre Dame Secondary School Carleton Pla… Carleton Place 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 11 Kingsville District High School Kingsville 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 11 Ascension of Our Lord Catholic Secondary… Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 13 Brookfield High School Ottawa 8 a.m. 9 a.m.
Wednesday, November 13 Belle River District High School Belle River 8:20 a.m. 9:20 a.m.
Wednesday, November 13 Rideau District High School Elgin 9 a.m. 10 a.m.
Wednesday, November 13 Jean Vanier Catholic Secondary School Sc… Toronto 9 a.m. 11:15 a.m.
Wednesday, November 13 Tecumseh Vista Academy Secondary School Tecumseh 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Wednesday, November 13 Dr Frank J Hayden Secondary School Burlington 10 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, November 13 St. Paul Catholic Secondary School Trenton 10 a.m. 10:45 a.m.
Wednesday, November 13 Smiths Falls District Collegiate Institu… Smiths Falls 10:45 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, November 13 Longfields Davidson Heights Secondary Sc… Ottawa 11:15 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 13 North Albion Collegiate Institute Etobicoke 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 13 East Northumberland Secondary School Brighton 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Wednesday, November 13 Martingrove Collegiate Institute Etobicoke 12:05 p.m. 12:55 p.m.
Wednesday, November 13 Crestwood Preparatory College Toronto 12:20 p.m. 1 p.m.
Wednesday, November 13 Ecole Secondaire Catholique L'Essor Tecumseh 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, November 13 Athens District High School Athens 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Wednesday, November 13 Campbellford District High School Campbellford 1:45 p.m. 2:45 p.m.
Wednesday, November 13 Merrick Preparatory School Merrickville 3:45 p.m. 4:30 p.m.
Wednesday, November 13 Centennial Collegiate Vocational Institu… Guelph 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 13 Jean Augustine Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 13 St. Michael Catholic Secondary School Bol… Bolton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 14 North Grenville District High School Kemptville 8 a.m. 9 a.m.
Thursday, November 14 Cardinal Carter Catholic Secondary Schoo… Leamington 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, November 14 Port Credit Secondary School Mississauga 8:30 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, November 14 Forest Heights Collegiate Institute Kitchener 8:45 a.m. 11 a.m.
Thursday, November 14 Cobourg Collegiate Institute Cobourg 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Thursday, November 14 Albert Campbell Collegiate Institute Agincourt 9 a.m. 12:30 p.m.
Thursday, November 14 Blyth Academy Ottawa Upper School Ottawa 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, November 14 St. Michael Catholic High School Kemptvil… Kemptville 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, November 14 UMEI Christian High School Leamington 9:45 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, November 14 St. Marys Catholic Secondary School Cobourg 10 a.m. 11 a.m.
Thursday, November 14 Jarvis Collegiate Institute Toronto 10:10 a.m. 12:25 p.m.
Thursday, November 14 St. Paul High School Ottawa Ottawa 10:45 a.m. 11:25 a.m.
Thursday, November 14 South Grenville District High School Prescott 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Thursday, November 14 Nepean High School Ottawa 11:40 a.m. 12:40 p.m.
Thursday, November 14 Leamington District Secondary School Leamington 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Thursday, November 14 Port Hope High School Port Hope 12 p.m. 1 p.m.
Thursday, November 14 David & Mary Thomson Collegiate Institut… Scarborough 12:30 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 14 Seaway District High School Iroquois 1:10 p.m. 2:10 p.m.
Thursday, November 14 St. Edmund Campion Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 14 St. Thomas Aquinas Secondary School Brampton 6 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 14 Emily Carr Secondary School Woodbridge 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 14 Cardinal Ambrozic Catholic Secondary Sch… Brampton 6 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 14 Woodlands School Mississauga 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, November 15 Prince Edward Collegiate Institute Picton 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Friday, November 15 Thousand Islands Secondary School Brockville 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Friday, November 15 Fulford Academy Brockville 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Friday, November 15 Eastside Secondary School Belleville 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Friday, November 15 Brockville Collegiate Institute Brockville 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Friday, November 15 St. Marys High School Brockville Brockville 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 18 Castlebrooke Secondary School Brampton 8 a.m. 12:30 p.m.
Monday, November 18 John Cabot Catholic Secondary School Mis… Mississauga 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, November 18 Centre Hastings Secondary School Madoc 8:30 a.m. 9:15 a.m.
Monday, November 18 Sir Wilfrid Laurier High School Orleans 9 a.m. 10 a.m.
Monday, November 18 St. Thomas of Villanova College King City 9:35 a.m. 10:35 a.m.
Monday, November 18 North Hastings High School Bancroft 10:20 a.m. 11:20 a.m.
Monday, November 18 St. Francis Xavier Catholic High School Gloucester 10:45 a.m. 11:30 a.m.
Monday, November 18 Immaculata High School Ottawa 11:05 a.m. 11:55 a.m.
Monday, November 18 Leaside High School Toronto 11:20 a.m. 12:25 p.m.
Monday, November 18 Country Day School King City 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Monday, November 18 Aldershot High School Burlington 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Monday, November 18 Holy Name of Mary College School Mississauga 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, November 18 Opeongo High School Douglas 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 18 York School Toronto 3 p.m. 4 p.m.
Tuesday, November 19 Bishop Smith Catholic High School Pembroke 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, November 19 North Dundas District High School Chesterville 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, November 19 Niagara Coll of A A & T Welland 10 a.m. 2 p.m.
Tuesday, November 19 Fellowes High School Pembroke 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, November 19 George Harvey Collegiate Institute Toronto 10:05 a.m. 12:15 p.m.
Tuesday, November 19 Ridgemont High School Ottawa 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Tuesday, November 19 Russell High School Russell 11:25 a.m. 12:25 p.m.
Tuesday, November 19 Fieldstone Kings College School Toronto 11:30 a.m. 12:20 p.m.
Tuesday, November 19 L'Amoreaux Collegiate Institute Scarborough 11:35 a.m. 12:35 p.m.
Tuesday, November 19 St. Josephs High School Renfrew 12 p.m. 12:50 p.m.
Tuesday, November 19 Elmwood School Ottawa 12:15 p.m. 1 p.m.
Tuesday, November 19 Scarlett Height Entrepreneurial Academy Toronto 12:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, November 19 Renfrew Collegiate Institute Renfrew 1:05 p.m. 2:05 p.m.
Tuesday, November 19 Riverdale Collegiate Institute Toronto 3 p.m. 4 p.m.
Tuesday, November 19 Keswick High School Keswick 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 20 E S Gabriel-Dumont London 8 a.m. 9 a.m.
Wednesday, November 20 Stamford Collegiate Niagara Falls 8:10 a.m. 9:15 a.m.
Wednesday, November 20 Arnprior District High School Arnprior 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, November 20 Lester B Pearson Collegiate Institute Sc… Scarborough 9 a.m. 11:20 a.m.
Wednesday, November 20 St. Pius X High School Ottawa 9 a.m. 10 a.m.
Wednesday, November 20 Earl Haig Secondary School Toronto 9 a.m. 11 a.m.
Wednesday, November 20 Niagara Coll of A A & T Welland 10 a.m. 2 p.m.
Wednesday, November 20 Regina Mundi College London 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Wednesday, November 20 All Saints Catholic High School Kanata Kanata 11:05 a.m. 11:55 a.m.
Wednesday, November 20 Glebe Collegiate Institute Ottawa 11:25 a.m. 12:25 p.m.
Wednesday, November 20 Emery Collegiate Institute Toronto 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 20 Ashbury College Ottawa 12 p.m. 1 p.m.
Wednesday, November 20 Upper Canada College Toronto 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Wednesday, November 20 John Paul II Catholic Secondary School London 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, November 20 Don Mills Collegiate Institute Toronto 2 p.m. 4:15 p.m.
Thursday, November 21 West Carleton Secondary School Dunrobin 8:10 a.m. 9:10 a.m.
Thursday, November 21 Cairine Wilson Secondary School Orleans 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, November 21 Oakwood Collegiate Institute Toronto 9 a.m. 11 a.m.
Thursday, November 21 Hudson College Toronto 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, November 21 Algonquin Coll Nepean 10 a.m. 1 p.m.
Thursday, November 21 London South Collegiate Institute London 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Thursday, November 21 Holy Trinity Catholic High School Kanata 10:50 a.m. 11:35 a.m.
Thursday, November 21 Hillcrest High School Ottawa Ottawa 11:40 a.m. 12:35 p.m.
Thursday, November 21 A Y Jackson Secondary School Kanata Kanata 11:50 a.m. 12:50 p.m.
Thursday, November 21 Clarke Road Secondary School London 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Thursday, November 21 East York Alternative High School Toronto 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, November 21 Richmond Green Secondary School Richmond Hill 1:30 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 21 Ecole Secondaire Catholique Franco-Cite Ottawa 2:15 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 21 Bishop Ryan Catholic Secondary School Hannon 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 21 East York Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 21 Richmond Hill High School Richmond Hill 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, November 22 Canterbury High School Ottawa Ottawa 8 a.m. 9 a.m.
Friday, November 22 St. Marks High School Manotick 11 a.m. 11:40 a.m.
Friday, November 22 Harbord Collegiate Institute Toronto 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Friday, November 22 John McCrae Secondary School Nepean Nepean 11:45 a.m. 12:40 p.m.
Friday, November 22 Mother Teresa Catholic Secondary School London 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 25 Niagara Coll of A A & T Welland 9:30 a.m. 12 p.m.
Monday, November 25 R H King Academy Scarborough 10 a.m. 11 a.m.
Monday, November 25 Satec at W A Porter Collegiate Institute Toronto 4:30 p.m. 7 p.m.
Tuesday, November 26 M M Robinson High School Burlington 11:05 a.m. 12:15 p.m.
Tuesday, November 26 Markville Secondary School Markham 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 27 Our Lady of Mount Carmel Secondary Schoo… Mississauga 10:15 a.m. 1 p.m.
Wednesday, November 27 Sir William Mulock Secondary School Newmarket 11:30 a.m. 1 p.m.
Thursday, November 28 Sir Sandford Fleming College Peterborough 10 a.m. 2 p.m.
Thursday, November 28 A Y Jackson Secondary School North York Toronto 11:35 a.m. 12:40 p.m.
Thursday, November 28 Agincourt Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Monday, December 2 Saunders Secondary School London 11 a.m. 12 p.m.
Tuesday, December 10 Our Lady of Mount Carmel Secondary Schoo… Mississauga 8:15 a.m. 2:30 p.m.
Tuesday, December 10 City Adult Learning Centre Toronto 12:25 p.m. 1:05 p.m.
Wednesday, December 18 Guido de Bres Christian High School Hamilton 2 p.m. 3:30 p.m.