School Visits

Brock University is hitting the road!
Review the table below and find out when we’ll be in your area.

Upcoming visits for 2019/2020 — View all

DateSchoolCityStartEnd
Tuesday, October 15 E L Crossley Secondary School Fonthill 8:10 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 15 St. Jean de Brebeuf Catholic High School Woodbridge 8:20 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 15 Aldershot High School Burlington 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 15 Adult Learning Ctr Alberta 9 a.m. 5 p.m.
Tuesday, October 15 Jasper Place High School Edmonton , AB 9:30 a.m. 11:30 a.m.
Tuesday, October 15 John F Ross Collegiate Vocational Instit… Guelph 10:30 a.m. 2 p.m.
Tuesday, October 15 Clarington Central Secondary School Bowmanville 10:50 a.m. 11:40 a.m.
Tuesday, October 15 Notre Dame Catholic Secondary School Burlington 11:05 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, October 15 Smithville District Christian High Schoo… Smithville 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, October 15 Father Henry Carr Catholic Secondary Sch… Toronto 11:30 a.m. 1:30 p.m.
Tuesday, October 15 Stephen Lewis Secondary School Mississauga 11:45 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, October 15 Turner Fenton Secondary School Brampton 12:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 15 Appleby College Oakville 12:40 p.m. 1:40 p.m.
Tuesday, October 15 Burnhamthorpe Coll Adult Learning Ctr Etobicoke 12:50 p.m. 1:30 p.m.
Tuesday, October 15 Archbishop MacDonald High School Edmonton , AB 1 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 15 Courtice Secondary School Courtice 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Tuesday, October 15 DSBN Academy St. Catharines 2:35 p.m. 2:35 p.m.
Tuesday, October 15 Metropolitan Preparatory Academy Toronto 3:35 p.m. 4:35 p.m.
Tuesday, October 15 Cameron Heights Collegiate Institute Kit… Kitchener 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 15 Bishop Allen Academy Etobicoke 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 15 Father Bressani Catholic High School Woodbridge 6 p.m. 9 p.m.
Tuesday, October 15 Mentor College Mississauga 6 p.m. 9 p.m.
Tuesday, October 15 Ross Sheppard High School Edmonton , AB 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 15 North Toronto Collegiate Institute Toronto 6:30 p.m. 9 p.m.
Wednesday, October 16 Birchmount Park Collegiate Institute Toronto 8:45 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, October 16 Lillian Osborne High School Edmonton , AB 9 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 16 Maxwell Heights Secondary School Oshawa 9 a.m. 11:05 a.m.
Wednesday, October 16 North Albion Collegiate Institute Etobicoke 9 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, October 16 St. Michael Catholic High School Niagara Niagara Falls 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 16 Markham District High School Markham 10 a.m. 3 p.m.
Wednesday, October 16 Monsignor Fraser College Isabella Toronto 10 a.m. 1 p.m.
Wednesday, October 16 Notre Dame Catholic Secondary School Aja… Ajax 10:50 a.m. 12:50 p.m.
Wednesday, October 16 St. Joseph's Morrow Park Catholic Seconda… Toronto 11 a.m. 1:15 p.m.
Wednesday, October 16 St. Thomas Aquinas Secondary School Oakvi… Oakville 11 a.m. 1 p.m.
Wednesday, October 16 Eastdale Collegiate & Vocational Institu… Oshawa 11:30 a.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 16 Robert Bateman High School Burlington 12 p.m. 2:40 p.m.
Wednesday, October 16 Sir Winston Churchill Secondary School S… St. Catharines 12 p.m. 12:45 a.m.
Wednesday, October 16 College Avenue Secondary School Woodstock 12:30 p.m. 1:45 p.m.
Wednesday, October 16 Monsignor Percy Johnson Catholic Seconda… Toronto 1:30 p.m. 3:15 p.m.
Wednesday, October 16 Harry Ainlay High School Edmonton , AB 2 p.m. 3:30 p.m.
Wednesday, October 16 St. Johns College Brantford 3 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 16 Northern Secondary School Toronto 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 16 Marc Garneau Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 16 Michael Power St. Josephs High School Etobicoke 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 16 St. Michael Catholic Secondary School Str… Stratford 6 p.m. 7:30 p.m.
Wednesday, October 16 Bill Crothers Secondary School Unionville 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 16 Lindsay Thurber High School Red Deer, AB 6:30 p.m. 8 a.m.
Thursday, October 17 Pickering High School Ajax 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, October 17 Thorold Secondary School Thorold 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, October 17 Woburn Collegiate Institute Toronto 8:45 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 17 Nelson High School Burlington 8:45 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 17 Listowel District Secondary School Listowel 9 a.m. 10:15 a.m.
Thursday, October 17 Webber Academy Calgary, AB 9:30 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 17 Trenton High School Trenton 9:40 a.m. 10:40 a.m.
Thursday, October 17 St. Catharines Collegiate Institute & Voc… St. Catharines 10 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 17 Holy Trinity Catholic Secondary School O… Oakville 10 a.m. 1 p.m.
Thursday, October 17 St. Brother Andre Catholic High School Markham 11:05 a.m. 1:10 p.m.
Thursday, October 17 Bowmanville High School Bowmanville 12 p.m. 2 p.m.
Thursday, October 17 Central Huron Secondary School Clinton 12:45 p.m. 2 p.m.
Thursday, October 17 Burlington Central High School Burlington 12:45 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 17 Turner Fenton Secondary School Brampton 12:50 p.m. 7 p.m.
Thursday, October 17 Ecole Secondaire Catholique Jean Vanier Welland 12:55 p.m. 1:55 p.m.
Thursday, October 17 Glendale Secondary School Hamilton Hamilton 1 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 17 Springbank Community High School Calgary, AB 1 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 17 Bill Hogarth Secondary School Markham 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Thursday, October 17 Chinguacousy Secondary School Brampton 4:30 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 17 Hillfield Strathallan College Hamilton 5:30 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 17 Prince Edward Collegiate Institute Picton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 17 Jacob Hespeler Secondary School Cambridg… Cambridge 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 17 Loyola Catholic Secondary School Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 17 Sir William Mulock Secondary School Newmarket 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, October 17 Cochrane High School Cochrane, AB 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 17 Dr Norman Bethune Collegiate Institute Agincourt 6:30 p.m. 8:45 p.m.
Thursday, October 17 St. Mary Catholic Secondary School Pickering 6:30 p.m. 9 p.m.
Friday, October 18 Heart Lake Secondary School Brampton 8:45 a.m. 12 p.m.
Friday, October 18 St. David Catholic Secondary School Waterloo 9 a.m. 10:15 a.m.
Friday, October 18 Joanne Cardinal-Schubert High School Calgary, AB 9 a.m. 10:30 a.m.
Friday, October 18 Central Toronto Academy Toronto 10 a.m. 12:15 p.m.
Friday, October 18 Kipling Collegiate Institute Etobicoke 10:15 a.m. 12 p.m.
Friday, October 18 Ajax High School Ajax 11:45 a.m. 12:30 p.m.
Friday, October 18 Bishop Macdonell Catholic High School Guelph 12 p.m. 1:45 p.m.
Friday, October 18 Nelson Mandela High School Calgary, AB 12 p.m. 2 p.m.
Monday, October 21 Governor Simcoe Secondary School St. Catharines 8:10 a.m. 9:15 a.m.
Monday, October 21 Waterloo Oxford District Secondary Schoo… Baden 8:10 a.m. 9:25 a.m.
Monday, October 21 John Caldwell High School Grand Falls, NB 8:30 a.m. 10 a.m.
Monday, October 21 Sir Frederick Banting Secondary School London 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, October 21 Assumption College School Windsor Windsor 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, October 21 Goderich District Collegiate Institute Goderich 9 a.m. 9:45 a.m.
Monday, October 21 Holy Trinity Catholic Secondary School Cornwall 9:15 a.m. 10:45 a.m.
Monday, October 21 Westview Freedom Academy Windsor 10 a.m. 11 a.m.
Monday, October 21 Galt Collegiate Institute Cambridge 10:20 a.m. 11:50 a.m.
Monday, October 21 F E Madill Secondary School Wingham 10:30 a.m. 11:10 a.m.
Monday, October 21 Mother Teresa Catholic Secondary School London 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Monday, October 21 Elmira District Secondary School Elmira 10:50 a.m. 11:50 a.m.
Monday, October 21 Tobique Valley High School Plaster Rock, NB 11 a.m. 12 p.m.
Monday, October 21 Westminster Secondary School London 11 a.m. 12 p.m.
Monday, October 21 Central Huron Secondary School Clinton 11:40 a.m. 12:20 p.m.
Monday, October 21 Walkerville Collegiate Institute Windsor 11:40 a.m. 12:20 p.m.
Monday, October 21 Glengarry District High School Alexandria 12:15 p.m. 2 p.m.
Monday, October 21 Mitchell District High School Mitchell 1 p.m. 2 p.m.
Monday, October 21 Academie Ste Cecile International School Windsor 1 p.m. 2 p.m.
Monday, October 21 Glenview Park Secondary School Cambridge 1:15 p.m. 2:30 p.m.
Monday, October 21 Southern Victoria High School Perth-Andover, NB 1:30 p.m. 2:45 p.m.
Monday, October 21 East Elgin Secondary School Aylmer 1:45 p.m. 2:45 p.m.
Monday, October 21 Thousand Islands Secondary School Brockville 6 p.m. 8 p.m.
Monday, October 21 Sir Winston Churchill High School Calgary, AB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Monday, October 21 Lord Beaverbrook High School Calgary, AB 9 p.m. 4 p.m.
Tuesday, October 22 Carleton North High School Bristol, NB 8:30 a.m. 10 a.m.
Tuesday, October 22 Glenforest Secondary School Mississauga 8:30 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 22 St. David Catholic Secondary School Waterloo 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 22 Bishop Carroll High School Calgary, AB 9 a.m. 10:30 a.m.
Tuesday, October 22 Honourable W C Kennedy Collegiate Instit… Windsor 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, October 22 Ecole John Diefenbaker Secondary School Hanover 9:15 a.m. 10:15 a.m.
Tuesday, October 22 Napanee District Secondary School Napanee 9:30 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 22 Monsignor John Pereyma Catholic Secondar… Oshawa 10:25 a.m. 11:40 a.m.
Tuesday, October 22 Hartland Community School Hartland, NB 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Tuesday, October 22 Waterloo Collegiate Institute Waterloo 10:50 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, October 22 Catholic Central High School Windsor Windsor 10:50 a.m. 11:45 a.m.
Tuesday, October 22 St. Francis Xavier Secondary School Mississauga 11 a.m. 1 p.m.
Tuesday, October 22 Humberside Collegiate Institute Toronto 11:30 a.m. 12:35 p.m.
Tuesday, October 22 St. Annes Catholic Secondary School Clinton 11:45 a.m. 12:25 p.m.
Tuesday, October 22 W F Herman Academy Secondary Windsor 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Tuesday, October 22 Robert Thirsk High School Calgary, AB 1 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 22 St. Benedict Catholic Secondary School Cambridge 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 22 Blyth Academy Lawrence Park Toronto 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Tuesday, October 22 Woodstock High School Woodstock, NB 1:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 22 F E Madill Secondary School Wingham 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 22 Cardinal Carter Academy for the Arts Toronto 5:15 p.m. 8:55 p.m.
Tuesday, October 22 Frontenac Secondary School Kingston Kingston 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 22 Toronto Montessori Schools TMS Richmond Hill 6 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Senator O'Connor College School Toronto 6:30 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 22 Dr. E.P. Scarlett High School Calgary, AB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Pickering College Newmarket 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Silverthorn Collegiate Institute Toronto 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 22 Woodstock High School Woodstock, NB 7 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 22 Jean Vanier Catholic High School Richmon… Richmond Hill 7 p.m. 9 p.m.
Wednesday, October 23 Listowel District Secondary School Listowel 8:10 a.m. 9 a.m.
Wednesday, October 23 Oakville Trafalgar High School Oakville 8:15 a.m. 11:20 a.m.
Wednesday, October 23 Donald A Wilson Secondary School Whitby 8:30 a.m. 3:45 p.m.
Wednesday, October 23 Bluevale Collegiate Institute Waterloo 8:40 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 23 Ecole Secondaire E J Lajeunesse Windsor 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Wednesday, October 23 Centennial Secondary School Belleville Belleville 9 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 23 St. Francis High School Calgary, AB 9 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 23 Norwell District Secondary School Palmerston 9:30 a.m. 10:20 a.m.
Wednesday, October 23 Nackawic High School Nackawic, NB 9:30 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 23 R S McLaughlin Collegiate & Vocational S… Oshawa 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Wednesday, October 23 Ecole Secondaire de Lamothe-Cadillac Windsor 10 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 23 Donald A Wilson Secondary School Whitby 11:15 a.m. 12:10 p.m.
Wednesday, October 23 Wellington Heights Secondary School Mount Forest 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, October 23 Vincent Massey Secondary School Windsor 11:40 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, October 23 Blyth Academy Burlington Burlington 12 p.m. 1 p.m.
Wednesday, October 23 Sir John A MacDonald Secondary School Waterloo 12:30 p.m. 3:20 p.m.
Wednesday, October 23 St. Paul Catholic Secondary School Trenton 12:45 p.m. 2 p.m.
Wednesday, October 23 Western Canada High School Calgary, AB 1 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 23 Holy Names Catholic High School Windsor 1:10 p.m. 2:10 p.m.
Wednesday, October 23 Leo Hayes High School Fredericton, NB 1:15 p.m. 3:30 p.m.
Wednesday, October 23 Sinclair Secondary School Whitby 1:45 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 23 Robert Land Academy Wellandport 4 p.m. 5 p.m.
Wednesday, October 23 Thomas A Stewart Secondary School Peterborough 6 p.m. 7:30 p.m.
Wednesday, October 23 St. Paul Secondary School Mississauga 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 23 Stampede Fair Grounds (Public Event) Calgary, AB 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 23 Fredericton High School Fredericton, NB 6 p.m. 7 p.m.
Thursday, October 24 Fredericton High School Fredericton, NB 8:50 a.m. 11:15 a.m.
Thursday, October 24 Fenelon Falls Secondary School Fenelon Falls 9 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 24 Riverside Secondary School Windsor 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, October 24 Rundle College Calgary, AB 9 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 24 Guelph Collegiate Vocational Institute Guelph 9:10 a.m. 12 p.m.
Thursday, October 24 F J Brennan High School Windsor 10:20 a.m. 11 a.m.
Thursday, October 24 South Huron District High School Exeter 11:30 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, October 24 St. Joseph Catholic High School Windsor 11:35 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, October 24 C W Jefferys Collegiate Institute North York 11:35 a.m. 12:35 p.m.
Thursday, October 24 J Clarke Richardson Collegiate Ajax 12:05 p.m. 2:40 p.m.
Thursday, October 24 St. Marys Catholic Secondary School Cobourg 1 p.m. 2:15 p.m.
Thursday, October 24 Oromocto High School Oromocto, NB 1 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 24 Earnest Manning High School Calgary, AB 1 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 24 Monsignor Doyle Catholic Secondary Schoo… Cambridge 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 24 St. Marguerite d'Youville Secondary Schoo… Brampton 5:30 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 24 Bishop O'Byrne High School Calgary, AB 6 p.m. 8 a.m.
Thursday, October 24 Father Michael McGivney Catholic Academy… Markham 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 24 Sandalwood Heights Secondary School Brampton 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 24 Rick Hansen Secondary School Mississauga 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 24 Father Michael Goetz Secondary School Mississauga 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, October 24 Clarington Central Secondary School Bowmanville 6 p.m. 7:30 p.m.
Thursday, October 24 West Hill Collegiate Institute West Hill 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, October 25 Harvey High School Harvey Station, NB 9 a.m. 10:30 a.m.
Friday, October 25 Winston Churchill Collegiate Institute S… Scarborough 9 a.m. 12 p.m.
Friday, October 25 Milliken Mills High School Unionville 9 a.m. 11:20 a.m.
Friday, October 25 Southwood Secondary School Cambridge 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Friday, October 25 St. Joan of Arc Catholic High School Maple 11 a.m. 1 p.m.
Friday, October 25 Stratford Northwestern Secondary School Stratford 11:35 a.m. 12:20 p.m.
Friday, October 25 Nora Frances Henderson Secondary School Hamilton 1 p.m. 3 p.m.
Friday, October 25 St. Mother Teresa Catholic Academy Scarborough 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Friday, October 25 Strathcona Tweedsmuir School Okotoks, AB 10 p.m. 12 p.m.
Monday, October 28 Eastwood Collegiate Institute Kitchener 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, October 28 St. Stephen Catholic Secondary School Bowmanville 8:35 a.m. 9:35 a.m.
Monday, October 28 Holy Cross Catholic Secondary School Pet… Peterborough 8:35 a.m. 9:35 a.m.
Monday, October 28 White Pines Collegiate Vocational School Sault Ste Marie 9 a.m. 10 a.m.
Monday, October 28 Victoria Park Collegiate Institute Toronto 9 a.m. 11 a.m.
Monday, October 28 Forest Hill Collegiate Institute Toronto Toronto 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Monday, October 28 Fellowes High School Pembroke 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Monday, October 28 O'Neill Collegiate Vocational Institute Oshawa 10:55 a.m. 11:45 a.m.
Monday, October 28 Vanier Coll Ctr For Cont Educ Montreal 11 a.m. 1 p.m.
Monday, October 28 Korah Collegiate Vocational School Sault Ste Marie 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Monday, October 28 Erin District High School Erin 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Monday, October 28 Ecole Secondaire Catholique St. Charles G… Whitby 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Monday, October 28 Crestwood Secondary School Cavan Monaghan 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, October 28 Rothesay Netherwood School Rothesay, NB 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, October 28 Arnprior District High School Arnprior 1 p.m. 2 p.m.
Monday, October 28 Superior Heights Collegiate & Vocational… Sault Ste. Marie 2 p.m. 3 p.m.
Monday, October 28 Sir Oliver Mowat Collegiate Institute Scarborough 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 29 Bur Oak Secondary School Markham 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, October 29 St. Peter Catholic Secondary School Peterborough 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Tuesday, October 29 Ecole Secondaire Notre-Dame-du-Sault Sault Ste Marie 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Tuesday, October 29 Ursula Franklin Academy Toronto 9 a.m. 11:15 a.m.
Tuesday, October 29 Bear Creek Secondary School Barrie 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, October 29 Smiths Falls District Collegiate Institu… Smiths Falls 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Tuesday, October 29 Thomas A Stewart Secondary School Peterborough 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, October 29 Preston High School Cambridge 10:40 a.m. 11:35 a.m.
Tuesday, October 29 St. Peters Catholic Secondary School Barrie 10:40 a.m. 12:45 p.m.
Tuesday, October 29 Dawson College Montreal 11 a.m. 1 p.m.
Tuesday, October 29 St. Mary's College Sault Ste Marie 11 a.m. 12 p.m.
Tuesday, October 29 Toronto District Christian High School Woodbridge 11:15 a.m. 12 p.m.
Tuesday, October 29 Dunbarton High School Pickering Pickering 12 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 29 Adam Scott Collegiate Vocational Institu… Peterborough 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Tuesday, October 29 Sacred Heart Catholic High School Stittsville 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 29 Western Technical Commercial School Toronto 1 p.m. 2:30 p.m.
Tuesday, October 29 Jacob Hespeler Secondary School Cambridg… Cambridge 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, October 29 Lakefield College School Lakefield 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 29 Central Algoma Secondary School Desbarats 2 p.m. 3 p.m.
Tuesday, October 29 Vaughan Secondary School Thornhill 2:15 p.m. 6 p.m.
Tuesday, October 29 Holy Trinity High School Bradford 2:30 p.m. 3:30 p.m.
Tuesday, October 29 Christ The King Catholic Secondary Schoo… Georgetown 6 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, October 29 Colonel By Secondary School Gloucester 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, October 29 HMCS New Brunswicker Saint John, NB 9 p.m. 7 p.m.
Wednesday, October 30 Cairine Wilson Secondary School Orleans 9 a.m. 10:30 a.m.
Wednesday, October 30 Elliot Lake Secondary School Elliot Lake 9 a.m. 10 a.m.
Wednesday, October 30 Holy Cross Catholic Academy Woodbridge 9 a.m. 11 a.m.
Wednesday, October 30 H B Beal Secondary School London 9 a.m. 4 p.m.
Wednesday, October 30 Fenelon Falls Secondary School Fenelon Falls 9:35 a.m. 10:35 a.m.
Wednesday, October 30 I E Weldon Secondary School Lindsay 10:50 a.m. 11:40 a.m.
Wednesday, October 30 Cameron Heights Collegiate Institute Kit… Kitchener 10:50 a.m. 11:50 a.m.
Wednesday, October 30 Tommy Douglas Secondary School Woodbridge 11 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, October 30 Cegep John Abbott Sainte-Anne-De-Bellevue 11 a.m. 1 p.m.
Wednesday, October 30 Ecole Secondaire Villa Francaise des Jeu… Elliot Lake 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, October 30 M M Robinson High School Burlington 12 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 30 Rockway Mennonite Collegiate Kitchener 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Wednesday, October 30 Newtonbrook Secondary School North York 1 p.m. 3 p.m.
Wednesday, October 30 Robert F Hall Catholic Secondary School Caledon 1 p.m. 2:10 p.m.
Wednesday, October 30 Brookfield High School Ottawa 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 30 St. Thomas Aquinas Catholic Secondary Sch… Lindsay 1:45 p.m. 2:30 p.m.
Wednesday, October 30 W C Eaket Secondary School Blind River 1:55 p.m. 2:55 p.m.
Wednesday, October 30 Holy Trinity Catholic High School Kanata 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 30 St. Joseph Secondary School Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, October 30 Aurora High School Aurora 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 30 Marshall McLuhan Catholic Secondary Scho… Toronto 7 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, October 30 HMCS New Brunswicker Saint John, NB 9 p.m. 12 p.m.
Thursday, October 31 Espanola High School Espanola 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, October 31 St. Thomas Aquinas Catholic High School R… Russell 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, October 31 John F Ross Collegiate Vocational Instit… Guelph 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Thursday, October 31 Lively District Secondary School Lively 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Thursday, October 31 City School Toronto 1:30 p.m. 2:30 p.m.
Thursday, October 31 Notre Dame High School Ottawa Ottawa 2 p.m. 3 p.m.
Thursday, October 31 Haliburton Highlands Secondary School Haliburton 2:05 p.m. 3:05 p.m.
Friday, November 1 Etobicoke School of the Arts Etobicoke 8:30 a.m. 10 p.m.
Friday, November 1 Norwood District High School Norwood 9:15 a.m. 10:15 a.m.
Friday, November 1 St. Elizabeth Catholic High School Thornhill 9:45 a.m. 11:45 a.m.
Friday, November 1 Mississauga Secondary School Mississauga 10 a.m. 12 p.m.
Friday, November 1 St. Michaels College School Toronto 11 a.m. 1 a.m.
Friday, November 1 Sir Allan MacNab Secondry School Hamilton 11:10 a.m. 11:55 a.m.
Friday, November 1 Kenner Collegiate Vocational Institute Peterborough 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Monday, November 4 St. Charles College Sudbury 8:30 a.m. 9:15 a.m.
Monday, November 4 Medway High School Arva 9 a.m. 10:45 a.m.
Monday, November 4 St. Patrick High School Thunder Bay 9:15 a.m. 10 a.m.
Monday, November 4 Ecole Secondaire MacDonald Cartier Sudbury 10:50 a.m. 11:30 a.m.
Monday, November 4 Central Elgin Collegiate Institute St. Thomas 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 4 Westgate Collegiate Vocational Institute Thunder Bay 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 4 St. Patrick Catholic Secondary School Toronto 12 p.m. 3 p.m.
Monday, November 4 Marymount Academy Sudbury 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, November 4 Westdale Secondary School Hamilton 5:30 p.m. 7:30 p.m.
Monday, November 4 Great Lakes Secondary School Sarnia 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 5 Lo Ellen Park Secondary School Sudbury 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Tuesday, November 5 Westmount Secondary School Hamilton 8:45 a.m. 10:45 a.m.
Tuesday, November 5 Timmins High & Vocational School Timmins 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, November 5 Centre Dufferin District High School Shelburne 9:30 a.m. 11 a.m.
Tuesday, November 5 St. Benedict Catholic Secondary School Sudbury 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, November 5 E S Publique Renaissance Timmins Timmins 10:15 a.m. 11:15 a.m.
Tuesday, November 5 Langstaff Secondary School Richmond Hill 11 a.m. 1:10 p.m.
Tuesday, November 5 St. Ignatius High School Thunder Bay Thunder Bay 11:25 a.m. 12:10 p.m.
Tuesday, November 5 O'Gorman High School Timmins 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 5 Richview Collegiate Institute Etobicoke 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 5 Kingsville District High School Kingsville 12 p.m. 1:30 p.m.
Tuesday, November 5 Brampton Christian School Caledon 12 p.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 5 White Oaks Secondary School Oakville 12 p.m. 2:40 p.m.
Tuesday, November 5 Superior Collegiate & Vocational Institu… Thunder Bay 1 p.m. 2 p.m.
Tuesday, November 5 Ancaster High School Ancaster 1:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, November 5 York Mills Collegiate Institute Toronto 1:45 p.m. 5 p.m.
Tuesday, November 5 Ecole Secondaire Catholique Theriault Timmins 1:45 p.m. 2:45 p.m.
Tuesday, November 5 Vincent Massey Secondary School Windsor 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 5 Louise Arbour Secondary School Brampton 6 p.m. 8:30 p.m.
Tuesday, November 5 Alexander MacKenzie High School Richmond… Richmond Hill 7 p.m. 9 p.m.
Wednesday, November 6 Clarkson Secondary School Mississauga 8:05 a.m. 12 p.m.
Wednesday, November 6 John Fraser Secondary School Mississauga 8:20 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, November 6 Mayfield Secondary School Caledon 8:30 a.m. 11:15 a.m.
Wednesday, November 6 Cawthra Park Secondary School Mississauga 8:30 a.m. 11:10 a.m.
Wednesday, November 6 Lockerby Composite School Sudbury 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, November 6 H C Avery Winnipeg 9 a.m. 5 p.m.
Wednesday, November 6 Ecole Secondaire Cochrane Timmins 9 a.m. 9:45 a.m.
Wednesday, November 6 Stamford Collegiate Niagara Falls 9:40 a.m. 10:40 a.m.
Wednesday, November 6 Ecole Catholique Nouveau Regard Pavillon… Cochrane 10:15 a.m. 11:15 a.m.
Wednesday, November 6 Harold M Brathwaite Secondary School Brampton 10:30 a.m. 12 p.m.
Wednesday, November 6 Centre Wellington District High School Fergus 10:30 a.m. 12:45 p.m.
Wednesday, November 6 Lasalle Secondary School Sudbury 11:05 a.m. 11:50 a.m.
Wednesday, November 6 Wallaceburg District Secondary School Wallaceburg 12 p.m. 1:30 p.m.
Wednesday, November 6 Notre Dame Catholic Secondary School Bra… Brampton 12:20 p.m. 1 p.m.
Wednesday, November 6 Ecole Secondaire Publique L'Alliance Iroquois Falls 12:35 p.m. 1:35 p.m.
Wednesday, November 6 Bloor Collegiate Institute Toronto 1 p.m. 3:15 p.m.
Wednesday, November 6 Mary Ward Catholic Secondary School Scarborough 2 p.m. 4 p.m.
Wednesday, November 6 Iroquois Falls Secondary School Iroquois Falls 2 p.m. 3 p.m.
Wednesday, November 6 Ursuline College The Pines Chatham 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 6 St. Basil The Great College School Toronto 6 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 6 Father Michael Goetz Secondary School Mississauga 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 6 Aldershot High School Burlington 6:30 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 6 St. John's Ravenscourt School Winnipeg, MB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 6 Bnei Akiva - Ulpanat Orot North York 7 p.m. 9 p.m.
Thursday, November 7 Central Peel Secondary School Brampton 8:20 a.m. 10:50 a.m.
Thursday, November 7 Confederation Secondary School Val Caron… Val Caron 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, November 7 Bramalea Secondary School Brampton 8:35 a.m. 10:50 a.m.
Thursday, November 7 Acton District High School Acton 9 a.m. 11:30 a.m.
Thursday, November 7 Vincent Massey Collegiate Winnipeg, MB 9:30 a.m. 11:30 a.m.
Thursday, November 7 Roland Michener Secondary School South Porcupine 9:30 a.m. 10 a.m.
Thursday, November 7 St. Marcellinus Secondary School Mississauga 9:50 a.m. 11:05 a.m.
Thursday, November 7 Stephen Lewis Secondary School Mississauga 10:30 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, November 7 Our Lady of Lourdes Catholic High School Guelph 11:36 a.m. 12:35 p.m.
Thursday, November 7 Strathroy District Collegiate Institute Strathroy 12 p.m. 1:30 p.m.
Thursday, November 7 Centennial Coll Ctr For Creative Commun Toronto 1 p.m. 4 p.m.
Thursday, November 7 Parry Sound High School Parry Sound 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, November 7 Blyth Academy Mississauga Adamson Mississauga 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, November 7 College Sturgeon Heights Winnipeg, MB 1:15 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 7 Ecole Secondaire Catholique Jean Vanier Kirkland Lake 2 p.m. 3 p.m.
Thursday, November 7 Philip Pocock Catholic Secondary School Mississauga 5 p.m. 7 p.m.
Thursday, November 7 St. Augustine Secondary School Brampton Brampton 5 p.m. 7 p.m.
Thursday, November 7 Fletchers Meadow Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 Lawrence Park Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 St. Aloysius Gonzaga Secondary School Mississauga 6 p.m. 9 p.m.
Thursday, November 7 Father John Redmond Secondary School Toronto 6 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 David Suzuki Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 St. Andre Bessette Catholic Secondary Sch… London 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 Cardinal Leger Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 7 Balmoral Hall School Winnipeg, MB 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 Middlefield Collegiate Institute Markham 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 Milton District High School Milton 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 7 Brebeuf College School Willowdale 7 p.m. 8:30 p.m.
Friday, November 8 Kapuskasing District High School Kapuskasing 9 a.m. 10 a.m.
Friday, November 8 Garden City Collegiate Winnipeg, MB 9:30 a.m. 11:30 a.m.
Friday, November 8 Lincoln M Alexander Secondary School Mississauga 9:50 a.m. 12 p.m.
Friday, November 8 Holy Trinity Catholic Secondary School Courtice 10:30 a.m. 2:05 p.m.
Friday, November 8 Ecole Secondaire Publique Echo du Nord Kapuskasing 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Friday, November 8 River East Collegiate Winnipeg, MB 1:15 p.m. 3:15 p.m.
Monday, November 11 Bell High School Nepean 8:30 a.m. 9:15 a.m.
Monday, November 11 Eastside Secondary School Belleville 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Monday, November 11 Essex District High School Essex 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Monday, November 11 Merivale High School Ottawa 10:50 a.m. 11:45 a.m.
Monday, November 11 Nicholson Catholic College Belleville 11:10 a.m. 12 p.m.
Monday, November 11 Earl of March Secondary School Kanata 11:20 a.m. 12:10 p.m.
Monday, November 11 Sir Robert Borden High School Nepean 11:50 a.m. 12:30 p.m.
Monday, November 11 Cedarbrae Collegiate Institute Scarborough 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 11 St. Theresa Catholic Secondary School Belleville 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 11 Notre Dame Secondary School Carleton Pla… Carleton Place 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 11 Kingsville District High School Kingsville 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 11 Ascension of Our Lord Catholic Secondary… Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 12 South Carleton High School Richmond 8 a.m. 9 a.m.
Tuesday, November 12 Carleton Place High School Carleton Place 8:10 a.m. 8:50 a.m.
Tuesday, November 12 Sandwich Secondary School Windsor 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, November 12 Holy Trinity School Richmond Hill Richmond Hill 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, November 12 Iroquois Ridge High School Oakville 9 a.m. 12:15 p.m.
Tuesday, November 12 Almonte District High School Almonte 9:10 a.m. 10:10 a.m.
Tuesday, November 12 Bayside Secondary School Belleville Belleville 9:20 a.m. 10:20 a.m.
Tuesday, November 12 General Amherst High School Amherstburg 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Tuesday, November 12 Downsview Secondary School Toronto 10 a.m. 12:15 p.m.
Tuesday, November 12 Centennial Secondary School Belleville Belleville 10:55 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, November 12 King City Secondary School King City 11 a.m. 11:50 a.m.
Tuesday, November 12 St. Thomas of Villanova Secondary School Lasalle 11:15 a.m. 1 p.m.
Tuesday, November 12 St. Mother Teresa High School Nepean Nepean 11:25 a.m. 12:30 p.m.
Tuesday, November 12 Etobicoke Collegiate Institute Toronto 11:25 a.m. 12:35 p.m.
Tuesday, November 12 Albert College Belleville 12 p.m. 12:45 p.m.
Tuesday, November 12 Thistletown Collegiate Institute Toronto 3:30 p.m. 5:30 p.m.
Tuesday, November 12 St. Francis Xavier Secondary School Mississauga 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 12 Thornhill Secondary School Thornhill 6:30 p.m. 8 p.m.
Tuesday, November 12 A Y Jackson Secondary School North York Toronto 6:45 p.m. 9 p.m.
Wednesday, November 13 Brookfield High School Ottawa 8 a.m. 9 a.m.
Wednesday, November 13 Belle River District High School Belle River 8:20 a.m. 9:20 a.m.
Wednesday, November 13 Rideau District High School Elgin 9 a.m. 10 a.m.
Wednesday, November 13 Jean Vanier Catholic Secondary School Sc… Toronto 9 a.m. 11:15 a.m.
Wednesday, November 13 Tecumseh Vista Academy Secondary School Tecumseh 9:45 a.m. 10:45 a.m.
Wednesday, November 13 Dr Frank J Hayden Secondary School Burlington 10 a.m. 12:15 p.m.
Wednesday, November 13 St. Paul Catholic Secondary School Trenton 10 a.m. 10:45 a.m.
Wednesday, November 13 Smiths Falls District Collegiate Institu… Smiths Falls 10:45 a.m. 11:30 a.m.
Wednesday, November 13 Longfields Davidson Heights Secondary Sc… Ottawa 11:15 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 13 North Albion Collegiate Institute Etobicoke 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 13 East Northumberland Secondary School Brighton 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Wednesday, November 13 Martingrove Collegiate Institute Etobicoke 12:05 p.m. 12:55 p.m.
Wednesday, November 13 Crestwood Preparatory College Toronto 12:20 p.m. 1 p.m.
Wednesday, November 13 Ecole Secondaire Catholique L'Essor Tecumseh 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, November 13 Athens District High School Athens 1:15 p.m. 2:15 p.m.
Wednesday, November 13 Campbellford District High School Campbellford 1:45 p.m. 2:45 p.m.
Wednesday, November 13 Fulford Preparatory College Merrickville 3:45 p.m. 4:30 p.m.
Wednesday, November 13 Centennial Collegiate Vocational Institu… Guelph 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 13 Jean Augustine Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Wednesday, November 13 St. Michael Catholic Secondary School Bol… Bolton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 14 North Grenville District High School Kemptville 8 a.m. 9 a.m.
Thursday, November 14 Port Credit Secondary School Mississauga 8:30 a.m. 12:15 p.m.
Thursday, November 14 Cardinal Carter Catholic Secondary Schoo… Leamington 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, November 14 Cobourg Collegiate Institute Cobourg 8:45 a.m. 9:45 a.m.
Thursday, November 14 Forest Heights Collegiate Institute Kitchener 8:45 a.m. 11 a.m.
Thursday, November 14 Albert Campbell Collegiate Institute Agincourt 9 a.m. 12:30 p.m.
Thursday, November 14 Blyth Academy Ottawa Upper School Ottawa 9 a.m. 10 a.m.
Thursday, November 14 St. Michael Catholic High School Kemptvil… Kemptville 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, November 14 UMEI Christian High School Leamington 9:45 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, November 14 St. Marys Catholic Secondary School Cobourg 10 a.m. 11 a.m.
Thursday, November 14 Jarvis Collegiate Institute Toronto 10:10 a.m. 12:25 p.m.
Thursday, November 14 St. Paul High School Ottawa Ottawa 10:45 a.m. 11:25 a.m.
Thursday, November 14 South Grenville District High School Prescott 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Thursday, November 14 Nepean High School Ottawa 11:40 a.m. 12:40 p.m.
Thursday, November 14 Leamington District Secondary School Leamington 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Thursday, November 14 Port Hope High School Port Hope 12 p.m. 1 p.m.
Thursday, November 14 David & Mary Thomson Collegiate Institut… Scarborough 12:30 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 14 Seaway District High School Iroquois 1:10 p.m. 2:10 p.m.
Thursday, November 14 Emily Carr Secondary School Woodbridge 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 14 Cardinal Ambrozic Catholic Secondary Sch… Brampton 6 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 14 St. Edmund Campion Secondary School Brampton 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 14 St. Thomas Aquinas Secondary School Brampton 6 p.m. 8:30 p.m.
Thursday, November 14 Woodlands School Mississauga 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, November 15 Prince Edward Collegiate Institute Picton 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Friday, November 15 Thousand Islands Secondary School Brockville 8:15 a.m. 9:15 a.m.
Friday, November 15 Fulford Academy Brockville 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Friday, November 15 Brockville Collegiate Institute Brockville 11:15 a.m. 12:15 p.m.
Friday, November 15 St. Marys High School Brockville Brockville 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 18 John Cabot Catholic Secondary School Mis… Mississauga 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Monday, November 18 Centre Hastings Secondary School Madoc 8:30 a.m. 9:15 a.m.
Monday, November 18 Sir Wilfrid Laurier High School Orleans 9 a.m. 10 a.m.
Monday, November 18 St. Thomas of Villanova College King City 9:35 a.m. 10:35 a.m.
Monday, November 18 North Hastings High School Bancroft 10:20 a.m. 11:20 a.m.
Monday, November 18 St. Francis Xavier Catholic High School Gloucester 10:45 a.m. 11:30 a.m.
Monday, November 18 Immaculata High School Ottawa 11:05 a.m. 11:55 a.m.
Monday, November 18 Leaside High School Toronto 11:20 a.m. 12:25 p.m.
Monday, November 18 Country Day School King City 11:45 a.m. 12:45 p.m.
Monday, November 18 Aldershot High School Burlington 12:15 p.m. 1:15 p.m.
Monday, November 18 Holy Name of Mary College School Mississauga 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Monday, November 18 Opeongo High School Douglas 1 p.m. 2 p.m.
Monday, November 18 York School Toronto 3 p.m. 4 p.m.
Tuesday, November 19 Bishop Smith Catholic High School Pembroke 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Tuesday, November 19 North Dundas District High School Chesterville 9 a.m. 10 a.m.
Tuesday, November 19 Niagara Coll of A A & T Welland 10 a.m. 2 p.m.
Tuesday, November 19 Fellowes High School Pembroke 10 a.m. 11 a.m.
Tuesday, November 19 George Harvey Collegiate Institute Toronto 10:05 a.m. 12:15 p.m.
Tuesday, November 19 Ridgemont High School Ottawa 10:30 a.m. 11:30 a.m.
Tuesday, November 19 Russell High School Russell 11:25 a.m. 12:25 p.m.
Tuesday, November 19 Fieldstone Kings College School Toronto 11:30 a.m. 12:20 p.m.
Tuesday, November 19 L'Amoreaux Collegiate Institute Scarborough 11:35 a.m. 12:35 p.m.
Tuesday, November 19 St. Josephs High School Renfrew 12 p.m. 12:50 p.m.
Tuesday, November 19 Elmwood School Ottawa 12:15 p.m. 1 p.m.
Tuesday, November 19 Scarlett Height Entrepreneurial Academy Toronto 12:30 p.m. 3 p.m.
Tuesday, November 19 Renfrew Collegiate Institute Renfrew 1:05 p.m. 2:05 p.m.
Tuesday, November 19 Riverdale Collegiate Institute Toronto 3 p.m. 4 p.m.
Tuesday, November 19 Keswick High School Keswick 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Wednesday, November 20 E S Gabriel-Dumont London 8 a.m. 9 a.m.
Wednesday, November 20 Arnprior District High School Arnprior 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Wednesday, November 20 St. Pius X High School Ottawa 9 a.m. 10 a.m.
Wednesday, November 20 Lester B Pearson Collegiate Institute Sc… Scarborough 9 a.m. 11:20 a.m.
Wednesday, November 20 Earl Haig Secondary School Toronto 9 a.m. 11 a.m.
Wednesday, November 20 Niagara Coll of A A & T Welland 10 a.m. 2 p.m.
Wednesday, November 20 Regina Mundi College London 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Wednesday, November 20 All Saints Catholic High School Kanata Kanata 11:05 a.m. 11:55 a.m.
Wednesday, November 20 Glebe Collegiate Institute Ottawa 11:25 a.m. 12:25 p.m.
Wednesday, November 20 Emery Collegiate Institute Toronto 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 20 Ashbury College Ottawa 12 p.m. 1 p.m.
Wednesday, November 20 Upper Canada College Toronto 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Wednesday, November 20 John Paul II Catholic Secondary School London 1 p.m. 2 p.m.
Wednesday, November 20 Don Mills Collegiate Institute Toronto 2 p.m. 4:15 p.m.
Thursday, November 21 West Carleton Secondary School Dunrobin 8:10 a.m. 9:10 a.m.
Thursday, November 21 Cairine Wilson Secondary School Orleans 8:30 a.m. 9:30 a.m.
Thursday, November 21 Oakwood Collegiate Institute Toronto 9 a.m. 11 a.m.
Thursday, November 21 Hudson College Toronto 9:30 a.m. 10:30 a.m.
Thursday, November 21 Algonquin Coll Nepean 10 a.m. 1 p.m.
Thursday, November 21 London South Collegiate Institute London 10:45 a.m. 11:45 a.m.
Thursday, November 21 Holy Trinity Catholic High School Kanata 10:50 a.m. 11:35 a.m.
Thursday, November 21 Hillcrest High School Ottawa Ottawa 11:40 a.m. 12:35 p.m.
Thursday, November 21 A Y Jackson Secondary School Kanata Kanata 11:50 a.m. 12:50 p.m.
Thursday, November 21 Clarke Road Secondary School London 12:30 p.m. 1:30 p.m.
Thursday, November 21 East York Alternative High School Toronto 1 p.m. 2 p.m.
Thursday, November 21 Richmond Green Secondary School Richmond Hill 1:30 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 21 Ecole Secondaire Catholique Franco-Cite Ottawa 2:15 p.m. 3:15 p.m.
Thursday, November 21 Bishop Ryan Catholic Secondary School Hannon 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 21 East York Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Thursday, November 21 Richmond Hill High School Richmond Hill 6:30 p.m. 8:30 p.m.
Friday, November 22 Canterbury High School Ottawa Ottawa 8 a.m. 9 a.m.
Friday, November 22 St. Marks High School Manotick 11 a.m. 11:40 a.m.
Friday, November 22 Harbord Collegiate Institute Toronto 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Friday, November 22 John McCrae Secondary School Nepean Nepean 11:45 a.m. 12:40 p.m.
Friday, November 22 Mother Teresa Catholic Secondary School London 12 p.m. 1 p.m.
Monday, November 25 Niagara Coll of A A & T Welland 9:30 a.m. 12 p.m.
Monday, November 25 R H King Academy Scarborough 10 a.m. 11 a.m.
Monday, November 25 Satec at W A Porter Collegiate Institute Toronto 4:30 p.m. 7 p.m.
Tuesday, November 26 Markville Secondary School Markham 11:30 a.m. 12:30 p.m.
Wednesday, November 27 Sir William Mulock Secondary School Newmarket 11:30 a.m. 1 p.m.
Thursday, November 28 Sir Sandford Fleming College Peterborough 10 a.m. 2 p.m.
Thursday, November 28 A Y Jackson Secondary School North York Toronto 11:35 a.m. 12:40 p.m.
Thursday, November 28 Agincourt Collegiate Institute Toronto 6 p.m. 8 p.m.
Tuesday, December 10 Our Lady of Mount Carmel Secondary Schoo… Mississauga 8:15 a.m. 2:30 p.m.
Tuesday, December 10 City Adult Learning Centre Toronto 12:25 p.m. 1:05 p.m.